I Komunia Św.

Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i Pokuty

„Zatem celebracja Eucharystii stanowi „źródło i szczyt całego życia chrześcijańskiego” (Soboór Watykański II, Lumen Pentium, 11). Ku niej wszystko zmierza, ponad nią nie ma nic wyżej, po co jeszcze by można sięgnąć.
(Katechizm Kościoła Katolickiego 1322, 1324, 1409, Youcat 208)

Do sakramentu Pierwszej Komunii Św. oraz Pokuty i pojednania przystępują się dzieci z naszej Wspólnoty Parafialnej (czyli zamieszkałe na jej terenie) i praktykujące swoją wiarę. Dzieci od września 2022r. przygotowywane są przez ks. Patryka.

Pierwsza Komunia Święta, odbędzie się w sobotę 6 maja 2023 roku o godzinie 11:00.

Rodzice zainteresowani zgłoszeniem dziecka na przygotowanie do sakramentu pokuty i Eucharystii wypełniają formularza i dostarczenie go poprzez dziecko do ks. Patryka we wrześniu.

formularz dostępny będzie od września 2022r.