I Komunia Św.

Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i Pokuty

„Zatem celebracja Eucharystii stanowi „źródło i szczyt całego życia chrześcijańskiego” (Soboór Watykański II, Lumen Pentium, 11). Ku niej wszystko zmierza, ponad nią nie ma nic wyżej, po co jeszcze by można sięgnąć.
(Katechizm Kościoła Katolickiego 1322, 1324, 1409, Youcat 208)

Do sakramentu Pierwszej Komunii Św. oraz Pokuty i pojednania przystępują się dzieci z naszej Wspólnoty Parafialnej (czyli zamieszkałe na jej terenie) i praktykujące swoją wiarę. Dzieci przygotowywane są przez Panią katechetkę Beatę Bretes i ks. Proboszcza.