2021-05-08

Ogłoszenia Parafialne - VI Niedziela Wielkanocna

1.   Rozpoczęliśmy miesiąc Maj, dlatego serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o godzinie 18:00 oraz w Niedziele o godzinnie 16:00.

2.   W najbliższy czwartek 13 maja po Mszy Świętej, nabożeństwo Majowe połączone będzie z nabożeństwem Fatimskim i procesją wokół kościoła, podczas której prosimy o zabranie ze sobą świec, zachowanie dystansu co najmniej 2 metrów od siebie i zastosowania zasad sanitarnych.

3.   Wczoraj i dzisiaj dzieci z naszej Parafii przystąpiły po raz pierwszy do Sakramentów Komunii i Spowiedzi Świętej. Od Poniedziałku do soboty zapraszamy dzieci, rodziców, Panie Katechetki i rodziców chrzestnych na wieczorne Msze Święte o godzinie 18:00 w czasie trwania Białego Tygodnia. Dzieci prosimy o zabieranie ze sobą swoich książeczek do modlitw. Pamiętajmy
o dzieciach i ich rodzinach w naszych modlitwach.

4.   W najbliższą sobotę 15 maja o godzinie 10:00 w Bazylice Mariackiej, ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda udzieli diakonom z Gdańskiego Seminarium Duchownego, Święceń Kapłańskich. Ogarnijmy modlitwą wszystkich kandydatów a także intencje nowych powołań, również z naszej Wspólnoty.

5.   W przyszłą Niedzielę 16 maja po Mszy Św. o godzinie 16:30, ks. Paweł zaprasza na spotkanie, rodziców kandydatów do Bierzmowania.

6.   Już teraz zapraszamy w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23 maja, o godzinie 19:00 na Wieczór Uwielbienia „Wstąpił do nieba, woła i nas”, który ma być wyrazem naszej modlitwy i radości ze Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Zesłania Ducha Świętego.

7.   Zachęcamy do prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o tym że starość nie jest chorobą lecz darem a seniorzy nie ciężarem lecz bogactwem społeczeństwa i Kościoła, zachęcamy szczególnie do dodatku Gdańskiego Gościa, gdzie jest artykuł o Staży Pożarnej w związku ze Świętem Św. Floriana a konkretnie o kobietach w Straży, również z naszej Parafii z Kolbud

·       do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o konieczności głoszenia Chrystusa w rozmowie z ks. Abp. Markiem Jędraszewskim

·       od tej Niedzieli w naszej Parafii oprócz Gościa Niedzielnego oraz Tygodnika Niedziela jest dostępny Mały Gość Niedzielny dla DZIECI, w zależności od zainteresowania będziemy nakład albo zwiększać albo zmniejszać. Dzieci
i Rodziców
gorąco zachęcamy do lektury.

8.      W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Piątek 14.05.2021 r.  Święto św. Macieja, apostoła