2022-06-25

Ogłoszenia Parafialne - 13. Niedziela Zwykła

1.     Rozpoczęliśmy czas wakacji i urlopów, dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych zachęcamy w tym okresie, do praktykowania codziennej modlitwy, Pisma Świętego oraz Niedzielnej Mszy Świętej. Jednocześnie, wszystkim parafianom i przybyłym gościom, życzymy na ten czas odpoczynku, dobrej pogody, Bożego błogosławieństwa i bezpieczeństwa.

2.     Informujemy, że od lipca każda sobotniawieczorna Msza Święta, będzie Mszą z liturgii Niedzieli. Jednocześnie przypominamy, że w lipcu i sierpniu SPOWIEDŹ ŚWIĘTA, w dni powszednie i Niedziele, odbywa się tylko 20 minut przed każdą Mszą Świętą.

3.     W zeszłą Niedzielę na wyjazd wakacyjny, dzieci z naszej parafii zebraliśmy 1193zł, Bóg zapłać za złożone ofiary.

4.     27 czerwca (w poniedziałek) dzieci wyjeżdżające na wakacje z ks. Pawłem do Schodna, spotykają się w kościele o godzinie 09:30, zabierają ze sobą śpiwór, coś przeciw deszczowi, klapki i ręcznik.

5.     W najbliższą środę 29 czerwca w Uroczystość Św. Piotra i Pawła, ofiary złożone podczas kolekty, przeznaczone zostaną na świętopierze, czyli na potrzeby i zadania Stolicy Apostolskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6.     Dzisiaj (w Niedzielę) o godzinie 11:00 dzieci i młodzież, wszystkich klas szkół podstawowych i średnich, nauczycieli, rodziców, pracowników szkół, Dyrekcje, poczty sztandarowe szkół oraz władze gminne zapraszamy na Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego i katechetycznego.

7.     W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Sobota Lipca. W piątek okazja do Spowiedzi Św. od godziny 16:00 i po Mszy Św. Litania do Serca Jezusa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi z różańcem o godzinie 17:00.

8.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·       w Gościu Niedzielnym m.in. o dramacie dzieci z domu pomocy w  Jordanowie, którego doświadczyły od zakonu sióstr, który nie służy pozostałym dzieciom z podobnych placówek

·       W tygodniku Niedziela m.in. o największym z sukcesów, którym jest Rodzina

9.     W tym tygodniu będziemy obchodzić:

·       Wtorek 28.06.2022 r. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

·       Środa 29.06.2022 r.  Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła

· Czwartek 30.06.2022 r. Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego

10.Parafia Bożego Ciała w Pręgowie razem z ks. Proboszczem Adamem, zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Medziugorie. Koszt 2350zł, w dniach od 12-20 września. Wszelkie szczegóły i telefon kontaktowy znajduje się na plakatach
i stronie internetowej naszej Parafii.

11. Komunikat Kurii Metropolitalnej w Gdańsku, w sprawie dzisiejszej zbiórki do puszek:

Czcigodni Bracia w Kapłaństwie, Drodzy w Chrystusie Siostry i Bracia!

W końcu XVIII wieku nasza ojczyzna utraciła niepodległość, a władze zaborcze utrudniały kształcenie młodego pokolenia, sprzeciwiając się szczególnie edukacji kapłanów. Za sprawą papieża Piusa IX powstaje w 1866 roku Papieskie Kolegium Polskie w Rzymie. Jest to miejsce, w którym do tej pory, mieszkają i formują się polscy księża, o uniwersytetach przygotowując się do posługi kapłańskiej w Polsce. Jest ono szczególne, także dlatego, że zawsze kiedy kardynał Karol Wojtyła przebywał w Rzymie, tam mieszkał. Również z tego miejsca udał się na konklawe w 1978 roku, a później jak następca Świętego Piotra często do niego powracał. Stało się ono więc szczególnym miejscem poświęconym Jego pamięci. Dzisiaj Kolegium wymaga gruntownej renowacji, konieczny jest remont, który pozwoli na dalsze jego funkcjonowanie. Ten remont został podjęty, ale galopująca inflacja podwoiła jego koszty. Zwracam się z prośbą do wszystkich wiernych o wsparcie materialne tego działa w dniu 26 czerwca 2022 roku. Ufając, że uda nam się zachować tę ważną cześć polskiego dziedzictwa w Rzymie, już teraz dziękuje wszystkim ofiarodawcą remont został już teraz dziękuje wszystkim ofiarodawcą.

Tadeusz Wojda SAC - Arcybiskup Metropolita Gdański