2022-01-15

Ogłoszenia Parafialne - 2. Niedziela Zwykła

1.       Przypominamy, że Wizyta Duszpasterska, do której zachęcamy a która trwa, odbywa się w dwóch formach:

·       poprzez Mszę Świętą o godzinie 17:00, odprawioną w intencji Parafian z określonej ulicy, a w tym tygodniu są to ulice:

v  17 stycznia (poniedziałek) ul. Łapino, Osiedle Hajduczek

v  18 stycznia (wtorek) ul. Tysiąclecia (domki i bloki)

v  19 stycznia (środa) ul. Dworcowa, Reknicka, Młyńska, Mostowa

v  20 stycznia (czwartek) ul. Wyżynna, Na Skarpie, Krótka, Modrzewiowa, Świerkowa, Osiedle Leśników

v  21 stycznia (piątek) ul. Raduńska, Leśna, Nowiny (Słoneczny Trakt, Krucza, Brzozowy Gaj, Dolina Staw, Porzeczkowa, Truskawkowa, Poziomkowa, Mirabelkowa)

·       poprzez wizytę w domu po uprzednim zapisaniu się na wizytę w zakrystii
na konkretny dzień i po wcześniejszym potwierdzeniu przez księży

Jednocześnie przypominamy, że w związku z kolędą , od poniedziałku do piątku Msze Parafialne będą o godzinie 16:00 a Msze Kolędowe o godzinie 17:00.

2.     W Niedzielę 23 stycznia o godzinie 11:00, wszystkich mężczyzn, braci ze Wspólnoty oraz Parafian zapraszamy na Mszę Świętą odpustową Bractwa Świętego Pawła ze wszystkich oddziałów Archidiecezji Gdańskiej. Uroczystość związana jest ze Świętem Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła, które przypada 25 stycznia. Najważniejszym punktem będzie wspólna modlitwa na Eucharystii pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Ławrukajtisa a po niej dzielenie się świadectwem wiary i smacznym poczęstunkiem w salce parafialnej pod kościołem.

3.     We wtorek 18 stycznia rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy i Jedność Chrześcijan. Spis spotkań ekumenicznych na modlitwie w kościołach chrześcijańskich w Trójmieście, znaleźć możemy na tablicy ogłoszeń.

4.     W Piątek obchodzić będziemy Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka, pamiętajmy o naszych żyjących i zmarłych dziadkach.

5.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·       w Gościu Niedzielnym m.in. o historii Mojżesza którą można usłyszeć w Biblii Audio a która przygotowuje nas do Niedzieli Słowa Bożego

·       w Tygodniku Niedziela m.in. o tym co musi się stać aby chrześcijanie byli jedno

·       Misyjne Drogi

·       Miesięcznik Biblijny Galilea

6.     Ze smutkiem informujemy że zmarli nasi Parafianie: śp. + Zdzisław Kiełczewski lat 77, z  ul. Łukowej i + Janina Plak, z ul. Wojska Polskiego, lat 61. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Plan spotkań Ekumenicznych w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan:

·       18 stycznia (wtorek), godz. 18; Kościół rzymskokatolicki - archikatedra oliwska, Gdańsk, ul. bp. E. Nowickiego 5,

·       19 stycznia (środa), godz. 18; Modlitwa o pokój z przedstawicielami innych religii. Centrum Ekumeniczne św. Brygidy - Gdańsk, ul. Polanki 124,

·       22 stycznia (sobota), godz. 17; Kościół prawosławny - Gdańsk, ul. Traugutta 45,

·       23 stycznia (niedziela), godz. 18; Kościół polskokatolicki - Gdańsk, ul. 3 Maja 19,

·       24 stycznia (niedziela), godz. 18; Kościół ewangelicko-metodystyczny - Gdańsk, ul. Pniewskiego 8,

·       25 stycznia (wtorek), godz. 18; Kościół ewangelicko-augsburski Zbawiciela - Sopot, ul. Parkowa 5.