2024-07-13

Ogłoszenia Parafialne - 15. Niedziela Zwykła

1.  Przeżywamy czas wakacji i urlopów. Życzymy wszystkim udającym się na wakacje ogromu Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Św. Floriana. Niech to będzie czas bezpiecznego odpoczynku, zachwytu nad pięknem przyrody i nawiązania nowych znajomości. A tych, którzy wypoczywają w Kolbudach i okolicach serdecznie witamy i zachęcamy do udziału we Mszy Św. i nabożeństwach.

2. W kościele prowadzony jest remont instalacji elektrycznej i oświetleniowej. Prace potrwają do 9 sierpnia. Z tego tytułu Msze poranne i wieczorne w tygodniu są sprawowane od poniedziałku do soboty w salce pod kościołem. Msza w sobotę o godzinie 18.00 i wszystkie Msze w niedzielę będą w kościele. Przepraszamy za utrudnienia.

3. Dziś odbywa się kolejna taca inwestycyjna. Wszystkie ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów nowej instalacji elektrycznej i oświetleniowej w naszym kościele. Za każdy gest serca składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

4. Dziękujemy wszystkim za pomoc w posprzątaniu kościoła po całotygodniowym  remoncie. Dziękujemy także Panom: Zbigniewowi, Zdzisławowi z Łapina i Panu Marcinowi z Kolbud za wykoszenie trawy na terenach wokół Kościoła i plebanii.  Zapraszamy także chętnych do pomocy przy porządkach w Kościele w najbliższy piątek na 16.00. Prosimy ze sobą zabrać mopy, ścierki i wiadra.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej z okazji zbliżającego się wspomnienia Św. Krzysztofa będą święcone wszelkie pojazdy (samochody, motory, rowery) i zbierane ofiary do puszek na zakup nowych pojazdów dla misjonarzy. Akcja jest prowadzana przez „MIVA POLSKA”.

6. W niedzielę 28 lipca po Mszy o godzinie 6.00 z Bazyliki Mariackiej wyruszy 42 Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy gorąco parafian i naszych przyjaciół do wzięcia udziału.

7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej:

·      w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „Czego nie wiemy o Jasnej Górze”.

·      w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „Boży żebracy”.

·      w Liście do Pań w cenie 7 zł. m.in.: „Wakacje z Bogiem”.

Naszym Kochanym Parafianom i Drogim Gościom życzymy ogromu Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Św. Floriana na dzisiejszą niedzielę i rozpoczynający się nowy tydzień.