2024-04-13

Ogłoszenia Parafialne - 3. Niedziela Wielkanocna

1.  Przeżywamy dziś NIEDZILĘ BIBLIJNĄ, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Zachęcamy do zgłębienia tekstów Pisma Świętego.

2. Próby dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w tym tygodniu będą o w poniedziałek ( 15 kwietnia) o godzinie 18.30 i w środę (17 kwietnia) wraz ze świadkami o godzinie 18.45. Obecność obowiązkowa. Dziś (14 kwietnia) odbędzie się spotkanie dla rodziców w kościele o godzinie 17.20. Spowiedź święta będzie w piątek (kwietnia) od godziny 16.30. Bierzmowania naszej młodzieży udzieli w najbliższą sobotę (20 kwietnia) ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda na Mszy o godzinie 18.00.

3. Dziś odbywa się kolejna już taca inwestycyjna. Wszystkie ofiary zostaną przeznaczone na zrobienie instalacji elektrycznej, oświetlenie i malowanie. Za każdy gest serca dziękujemy.  Zrobiony jest projekt techniczny. Wykonał go Pan Tomasz Kiedrowski. Do końca kwietnia wyłonimy wykonawcę tej inwestycji w naszym kościele.

4. Dziś odbywa się także akcja charytatywna „Pola nadziei”. Ofiary zostaną przeznaczone na funkcjonowanie pomorskich hospicjów.

5. Dziękujemy Panu Wojciechowi Handemandrowi i Jego bliskim za przekazanie parafii Św. Floriana w Kolbudach ponad 100 metrów ziemi.

6. W niedzielę 21 kwietniana Mszy Św. o godzinie 12.15 zaśpiewają uczestnicy czwartej edycji warsztatów muzyczno-liturgicznych „ZASPIEWAM PANU”. Po Mszy Św. będzie miał miejsce krótki koncert.

7. Informujemy, że rocznica Pierwszej Komunii Św. dzieci z 2023 roku, odbędzie się w Niedzielę 12 maja o godzinie 12:15. Spowiedź Święta do dzieci z ROCZNICY, ich rodziców, rodzeństwa i rodzin odbędzie 11 maja (w sobotę) o godzinie 10:00.

8. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, Gości i Strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Kolbud i całego naszego Dekanatu, na ODPUST ŚW. FLORIANA, który odbędzie 5 maja o godzinie 12:15 w naszym kościele. Mszę Świętą poprowadzi i wygłosi słowo ks. Krzysztof Borysewicz - dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezji Gdańskiej.

9. Młodzież klas 6,7,8 szkoły podstawowej i szkół średnich oraz studentów zapraszamy na coroczny wyjazd młodzieży do Lednicy, 1 czerwca 2024r. Tegorocznym Hasłem Lednicy jest „WRACAJ do DOMU”. Wyjazd o 7:00, powrót 23:00 – 04:00. Koszt 140zł – zapisy i informacje u ks. Patryka. Prosimy o jak najszybsze możliwe, tak abyśmy mogli potwierdzić autokar na wyjazd.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·      w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „święto chrztu Polski”.

·      w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „ Komu wierzy dziś człowiek?”.

·      w Małym Gościu Niedzielnym w cenie 7 zł. m. in.: „Zaufaj Jezusowi”.

WSZYSTKIM NASZYM KOCHANYM PARAFIANOM I DROGIM GOŚCIOM ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI I OBFITOSCI BOŻYCH DARÓW W NOWYM TYGODNIU!!!