2020-05-23

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się i korzystania z naszej nowej strony internetowej Parafii, która mieści się pod starym adresem www.parafiakolbudy.pl, jednocześnie dziękujemy Panu Sławkowi, Kacprowi i Pani Żanecie za wielki wkład i pomoc w jej realizacji.

2. Trwamy na nowennie do Ducha Świętego, która nas przygotowuje na Zesłanie Ducha Św. które będziemy przeżywać w przyszłym tygodniu. Jednocześnie zapraszamy wiernych świeckich, osoby konsekrowane, kapłanów i wszystkich zaangażowanych w życie wspólnot, grup, ruchów i stowarzyszeń katolickich działających w Archidiecezji Gdańskiej do udziału we wspólnej modlitwie i czuwaniu w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, które odbędzie się w sobotę, 30 maja br. Lista kościołów stacyjnych dostępna jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii. Czuwanie zakończy się Eucharystią o godzinie 24:00 w Bazylice Mariackiej, gdzie każdy indywidualnie przejdzie z kościołów stacyjnych.

3.    Przez wzgląd na pandemię spotkanie młodych w Lednicy w tym roku odbędzie się tylko za pośrednictwem transmisji online. Zapraszamy młodzież do 45 osób i przy zachowaniu wszystkich przepisów reżimu sanitarnego, do uczestnictwa i transmisji w Lednicy w naszym kościele 6 czerwca o godzinie 19:00. Szczegóły i zapisy na stronie parafii oraz u ks. Patryka.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego również w wersjach elektronicznych, a w Gościu Niedzielnym o oczekiwaniu na Ponowne przyjście Mesjasza oraz dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II Wojny Światowej.

5.         W tym tygodniu obchodzić będziemy:

•      we wtorek 26.05 wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera i jest to jednocześnie Dzień Matki, w który szczególny sposób dziękujemy za dar życia naszych Matek
  •       w piątek 29.05 wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy