2021-02-27

Ogłoszenia Parafialne - II Niedziela Wielkiego Postu

1.  Dziś przeżywamy Niedzielę Ad Gentes, czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego odbywa się ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek, na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Za każdy gest składamy Bóg zapłać.

2.  W czasie Wielkiego Postu, zapraszamy w każdy Piątek na Drogę Krzyżową o godzinie 16:30 dla dzieci i o godzinie 17:30 dla dorosłych i młodzieży. W każdą Niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale o godzinie 16:00. W przyszły piątek zachęcamy szczególnie na godzinę 17:30 na Drogę prowadzoną przez małżeństwa naszej Parafii i o godzinie 16:30 na Drogę prowadzoną przez ministrantów czyli Liturgiczną Służbę Ołtarza.

3.  Wspólnota Dorosłych zaprasza w najbliższy czwartek 4 marca na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej.

4.  Ksiądz Paweł zaprasza młodzież, w niedzielę 7 marca, w sposób szczególny młodzież klas pierwszych szkoły średniej, na Mszę o godzinie 09:00 i spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Informacje u ks. Pawła.

5.  W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Marca. W Czwartek pamiętajmy w modlitwie o powołaniach kapłańskich, prosząc równocześnie o nowe (również z naszej Parafii), w Piątek okazja do Spowiedzi Świętej od godziny 16:00 do 18:00, tego dnia zapraszamy na Adorację Pana Jezusa i Litanie do Serca Jezusa po wieczornej Mszy Św., w Sobotę Wspólnota Żywego Różańca Świętego zaprasza na modlitwę i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 17:30.

6.  W poniedziałek 1 marca obchodzić będziemy już po raz 10, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który upamiętania zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II Wojny Światowej, zdecydowali się walczyć w nierównej walce o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Tego dnia dziękując za ich postawę pamiętajmy o nich w modlitwie.

7.  W związku z wprowadzaniem przez Ministerstwo Zdrowia obowiązku noszenia - zakrywania ust i nosa, tylko i wyłącznie maseczkami oraz niemożnością stosowania szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic prosimy o zastosowanie się do tych zasad również w naszym kościele, z racji troski o siebie i drugiego bliźniego.

8.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·      do Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o cierpieniu niepłodnych małżeństw i pomocy, jaką udziela im Kościół oraz o cnocie posłuszeństwa według
ks. Franciszka Blachnickiego

·       do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o radach dla rodziców dzieci zagrożonych pedofilią

9.     Zapraszamy również do nowego numeru „Florianowych Nowin”, które można odebrać od ministrantów, a w nich m.in.

·       o Roku Św. Józefa z komentarzem ks. Proboszcza Józefa,

·       ciąg dalszy wywiadu z byłym wikarym naszej Parafii ks. Piotrem Wieckim

·       o Spowiedzi Świętej

10. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Czwartek 04.03.2021 r. Święto Św. Kazimierza, królewicza