2022-11-26

Ogłoszenia Parafialne - 1. Niedziela Adwentu

1.     W  związku z podwyżkami energii i bardzo wysokimi rachunkami za prąd i gaz w plebanii i w kościele oraz pracami przy licznych inwestycjach parafialnych podejmujemy różne formy oszczędności. Dlatego też ogrzewanie w kościele zostanie włączone pierwszego grudnia. Za zrozumienie, wyrozumiałość i każdy dar serca dziękujemy.

2.     W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1020 złotych dla naszych zespołów muzycznych. Za pozyskane fundusze zakupiliśmy: pulpit do nut, kolumnę odsłuchową, uchwyty mikrofonowe i statyw do mikrofonu. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.     Wszystkich Parafian, razem ze Scholą Parafialną zapraszamy dziś i w każdą Niedzielę Adwentu na śpiewane Nieszpory Adwentowe o godzinie 17:30.  Dziś Nieszpory będą połączone razem z poświęceniem wieńca adwentowego.

4.     Dziś na każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na utrzymanie parafii. Można też zakupić świece wigilijne w cenie 10 zł. (małe) i 20 zł. (duże). Jest to dzieło prowadzone od lat przez Caritas. Zebrane fundusze są realnym wsparciem dla dzieci potrzebujących pomocy.  Mamy także kiermasz adwentowo – świąteczny, z którego dochód w całości będzie przeznaczony na pomoc misjom, prowadzonym przez Daniela Kasprowicza na Madagaskarze.

5.     Zapraszamy parafian i gości do udziału w tegorocznych RORATACH. W naszym kościele będą one od poniedziałku do soboty o godzinie 6.45 z wyjątkiem środy, kiedy to spotykamy się o godzinie 18.00.

6.     W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę grudnia. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania przychodzi wraz z rodzicami na spotkanie, pierwszego grudnia, w czwartek na godzinę 19.00. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi rano, od godziny 6.40 i popołudniu od godziny 16.00.

7.     Po Mszy Św. będzie wystawiony Pan Jezus i wspólnie odmówimy Litanię do Serca Jezusa. W pierwszą sobotę księża odwiedzą swoich chorych. Dlatego też biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne. O godzinie 17.00 Żywy Różaniec zaprasza    na spotkanie i modlitwę.

8.     W najbliższą sobotę, to jest 3 grudnia zapraszamy wszystkich na koncert z okazji 20  -lecia Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Kolbudach. Wystąpią: uczniowie i absolwenci szkoły, wybitny  skrzypek Polski, Konstanty Andrzej Kulka i Cappella Gedanensis.

9.     Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć księdza Jana Uchwata, ojca duchownego z Gdańskiego Seminarium Duchownego. Wszystkie ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będę przeznaczone na funkcjonowanie i utrzymanie naszej uczelni kształcącej przyszłych kapłanów.

10. .  W tym tygodniu wspominamy:

·       Środa (30.11) – Wspomnienie Św. Andrzeja - apostoła

·       Sobota (3.12) – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego -  kapłana

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym m.in. Kto chce zakazać spowiedzi dzieci?

·       w Tygodniku Niedziela m.in. Świętość w naszym zasięgu.

·       w  „Małym Gościu Niedzielnym” m.in. Czekaj i idź za światłem.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Św. Floriana.