2024-03-16

Ogłoszenia Parafialne - 5. Niedziela Wielkiego Postu

1. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej wspólnocie relikwie Świętego Wojciecha. Składamy podziękowania Wam KOCHANI parafianie za otwartość na moc Bożego Słowa, za obecność, za adorację i wspólną modlitwę, za zaproszenie do swojego życia Św. Wojciecha.

2. W zeszłą niedzielę miała miejsce taca inwestycyjna. Wraz z wpłatami na konto parafialne zebraliśmy 6784 zł. Wszystkie ofiary zostaną przeznaczone na zrobienie nowej instalacji elektrycznej, oświetleniowej i na malowanie kościoła. Aktualnie jest robiony projekt. Za każdy gest serca składamy staropolskie Bóg zapłać.

3. Dziś po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na zrobienie paczek dla rodzin znajdujących się w potrzebie. Jest także wyłożony kosz na produkty żywnościowe i higieniczne.

4. Dziś w Kolbudach przeżywamy Dzień Jedności Kaszubów. Rozpoczniemy ten święty czas od Mszy Świętej o godzinie 12.15 w naszym kościele. Następnie będzie uroczysty przemarsz do szkoły, w której będzie wiele wspaniałych atrakcji. Zakończymy ten dzień cudownym koncertem o godzinie 19.00 pt. „ Na Kaszebach 2”  do kościoła pod wezwaniem Św. Floriana. Wstęp wolny.

5. Dziś o godzinie 11.00 odprawimy Mszę z okazji zbliżających się imienin za zmarłego księdza Józefa Nowaka.

6.  W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach i naukach pokutnych:

·      Droga krzyżowa w najbliższy piątek będzie tylko o godzinie 18.30 wokół małego jeziorka (nie będzie o godzinie 17.00)

·      w każdą Niedziele o 16:00 Gorzkie Żale (można uzyskać odpust zupełny)

·      Adoracja 24 godzinna przed Wielkanocą z 25/26 marca (można się zapisać na listę w zakrystii)

7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Na wszystkich Mszach Świętych będzie czytana pasja i święcone palemki. O godzinie 12.15 spotykamy się przy salkach katechetycznych i będzie procesja wokół kościoła z osiłkiem. Odbędzie się także zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Będzie miał także miejsce świąteczny kiermasz, z którego ofiary w całości zostaną przeznaczone na pomoc misjom na Madagaskarze.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·      w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „Relikwie na sprzedaż?”.

·      w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „ Gdy boli dusza?”.

·      w kwartalniku Galilea w cenie 12 zł. m.in.: „Księga psalmów”.

·      W Liście do Pani w cenie 7 zł m.in. „Małymi krokami przez Wielki Post”.

Wszystkim naszym KOCHANYM PARAFIANOM i DROGIM GOŚCIOM życzymy pięknej niedzieli spędzonej w gronie najbliższych i obfitości Bożych darów na nadchodzący tydzień.