2024-03-12

Ogłoszenia Parafialne - 4. Niedziela Wielkiego Postu

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Raz jeszcze składamy podziękowania księdzu Krystianowi za ich poprowadzenie, Wam KOCHANI parafianie za otwartość na moc Bożego Słowa, za obecność, za liczne spowiedzi, za podjęcie wysiłku w stawaniu się lepszym człowiekiem.

2. W tym tygodniu będziemy w naszej wspólnocie przeżywać peregrynację relikwii Św. Wojciecha. Rozpoczynamy od uwielbienia, które wprowadzi nas w ten piękny czas rozwoju duchowego naszej parafii w niedzielę (10 marca) o godzinie 17.15. W środę (13 marca) zapraszamy na różaniec na 17.30, Eucharystię o godzinie 18.00 i Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. W czwartek (14 marca) będzie adoracja relikwii od 7.30, o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i 16.00 różaniec i przewiezienie relikwii do Pręgowa.

3. Dziś ma miejsce kolejna taca inwestycyjna. Ofiary w całości zostaną przeznaczone na zrobienie nowej instalacji elektrycznej w naszym kościele, na malowanie ścian. Za Waszą hojność i otwartość serc dziękujemy.

4. W tym tygodniu będzie wystawiony już kosz na produkty żywnościowe i higieniczne dla potrzebujących, a w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na zrobienie paczek świątecznych.

5. Od 16 do 24 marca będziemy odmawiać Nowennę w intencji naszej kochanej Ojczyzny, Polski.

6. W przyszłą niedzielę (17 marca) będziemy w Kolbudach przeżywać Dzień Jedności Kaszubów. Rozpoczniemy ten święty czas od Mszy Świętej o godzinie 12.15 w naszym kościele. Dlatego prosimy parafian, aby tego dnia uczestniczyli we Mszy Św. na inną godzinę. Następnie będzie uroczysty przemarsz do szkoły, w której będzie wiele wspaniałych atrakcji. Zakończymy ten dzień cudownym koncertem o godzinie 19.00 pt. „ Na Kaszebach 2” w kościele św. Floriana. Wstęp wolny.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy parafian na Mszę Św. o godzinie 11.00 za księdza Józefa Nowaka z okazji zbliżających się imienin.

8. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach i naukach pokutnych:

·      Droga krzyżowa w każdy piątek o godzinie 17:00 dla dzieci i 18:30 dla młodzieży i dorosłych (można uzyskać odpust zupełny).

·      w każdą Niedziele o 16:00 Gorzkie Żale (można uzyskać odpust zupełny)

·      Adoracja 24 godzinna przed Wielkanocą z 25/26 marca

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·      w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „Post dla Jezusa”.

·      w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „Kobiety w Kościele”.

·      w kwartalniku Galilea w cenie 12 zł. m.in.: „Księga psalmów”.

Wszystkim naszym KOCHANYM PARAFIANOM i DROGIM GOŚCIOM życzymy pięknej niedzieli spędzonej w gronie najbliższych i obfitości Bożych darów na czas spotkania z relikwiami Św. Wojciecha.