2021-10-09

Ogłoszenia Parafialne - XXVIII Niedziela Zwykła

1.     W Środę 13 października po wieczornej Mszy Św., zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie z różańcem i z procesją wokół kościoła. Prosimy aby zabrać ze sobą świece, które zapalimy podczas procesji.

2.     Młodzież i kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w najbliższy Piątek – 15 października, na Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w Żukowie, niedaleko naszej Parafii. W programie m.in. konferencja youtubera Mikołaja Kapusty. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu, zapisy i informacje u ks. Patryka.

3.     Parafia i grupa Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do miejsc świętych na Kaszubach (Kartuzy, Kościerzyna, Wąglikowice, Wiele). Wyjazd 16 października (sobota) o godzinie 7:30 spod Kościoła. Powrót miedzy godziną 17 a 18. Cena to 70 złotych (w tym przejazd i obiad). Zapisy u księdza Pawła i Pani Gabrysi! Podczas pielgrzymki zostanie odprawiona Msza, różaniec i koronka.

4.     W najbliższą sobotę 16 października o godzinie 20:00, wraz ze Wspólnotą Młodzieżową i Zespołem, zapraszamy na Apel Jasnogórski z okazji 43. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

5.     Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w październiku;

·       w Niedziele o godzinie 15:30

·       od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o godzinie 18:00

·       Różaniec dla DZIECI – na który zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców -
w środy o 17:00 i w Niedziele po Mszy Św. o 12:15.

6.     W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Środa 13.10.2021 r. Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

·       Piątek 15.10.2021 r. Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

·       Sobota 16.10.2021 r. Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

7.     Zostały wyłożone na stoliku z gazetami, karteczki na wypominki  - którymi modlić się będziemy od 2 do 8 listopada a które można wrzucać do skrzyni, która równie tam została wystawiona. Wypominki całoroczne, prosimy składać do ks. Proboszcza Józefa.

8.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o wizycie Biskupów Polskich u Papieża, o Dniu Dziecka Utraconego

·       do Tygodnika Niedziela w których  m.in. o Świeckich w Kościele podczas Synodu który zwołuje Papież Franciszek

9.     Ze smutkiem informujemy, że zmarła nasza parafianka + Maria Danuta Moskot, lat 89 z ul. Tysiąclecia, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 12:00 i uroczystości pogrzebowe o godzinie 14:30 na Cmentarzu Srebrzysko. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie