2021-04-30

V Niedziela Wielkanocna - Odpust ku czci Św. Floriana

1.   Zapraszamy, na nasz Parafialny Odpust ku czci Św. Floriana, który odbędzie się 3 maja (w poniedziałek) o godzinie 16:30, w Wigilię uroczystości. Z powodu ograniczeń sanitarnych zachęcamy wszystkich Parafian i Strażaków do uczestnictwa bezpośrednio jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Kazanie odpustowe powie oraz przewodniczyć Mszy będzie Ks. PIOTR ZIELEZIŃSKI, Proboszcz z Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Nowej Wsi Przywidzkiej. Tego dnia porządek Mszy Świętych będzie tak jak w Niedzielę.

2.   W tym tygodniu obchodzić będziemy Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwach w intencji nowych powołań kapłańskich, również z naszej Parafii. Tego dnia będzie także modlitwa w intencji powołań, z krótką adoracją po nabożeństwie. W piątek dodatkowa okazja do Spowiedzi Świętej od godziny 16:00, po Mszy Św. razem z nabożeństwem majowym również zapraszamy na Nabożeństwo do Serca Jezusa.

3.   W tygodniu w sobotę oraz niedzielę dzieci z naszej Parafii przystąpią po raz Pierwszy do Komunii oraz Spowiedzi Świętej. Pamiętajmy o nich oraz o ich rodzinach w naszych modlitwach.

4.   W sobotę rozpoczęliśmy miesiąc Maj, dlatego serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o godzinie 18:00 oraz w Niedziele o godzinnie 16:00. Towarzyszyć nam będą podczas nabożeństw wybrane fragmenty dokumentów Papieża Franciszka z Ahortacji, Listu Apostolskiego i Encykliki:  „Amoris laetitia”, ”Patris corde” i „Fratelli Tutti”, które dotyczą tematu rodziny, w roku Św. Józefa o roli Św. Józefa opiekuna rodzin, Kościoła i ojców oraz o braterstwie i przyjaźni społecznej.

5.   W Poniedziałek obchodzić będziemy również 230. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, tego dnia zachęcamy do wywieszenia flag Polski.

6.   Zachęcamy do prasy katolickiej:

·        do Gościa Niedzielnego w którym mi.in o tym jak rzemieślnik został robotnikiem czyli
o opiekunie Jezusa o Św. Józefie, o tym jak 365. lat temu Maryja została ogłoszona Królową Polski, jest także dodatek o 100. rocznicy Powstania Śląskiego

·        do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o tym że demokracja potrzebuje Królowej, którą jest Maryja

7.      W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·        Poniedziałek 03.05.2021 r.  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski  / Odpust ku czci Św. Floriana /

·        we wtorek 4 maja liturgiczne Wspomnienie Św. Floriana, męczennika

·        Pierwszy Czwartek Miesiąca 06.05.2021 r.  Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba

·        Sobota 08.05.2021 r. Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

8.   W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Boga Śp. + Irena Noetza z ul. Topolowej, 90 lat.   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..