2021-04-24

IV Niedziela Wielkanocna - Niedziela Dobrego Pasterza

1.  Zachęcamy do wsparcia akcji Pola Nadziei na Pomorzu czyli wsparcia pomorskich hospicjów, poprzez ofiary składane do puszek przed naszym kościołem. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2.  Informujemy, iż nasz Parafialny Odpust ku czci Św. Floriana odbędzie się 3 maja (w poniedziałek) o godzinie 16:30, w Wigilię uroczystości. Z powodu ograniczeń sanitarnych zachęcamy wszystkich Parafian i Strażaków do uczestnictwa bezpośrednio jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

3.  W sobotę rozpoczynamy miesiąc Maj, dlatego serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o godzinie 18:00 oraz w Niedziele o godzinnie 16:00.

4.  W Najbliższą Niedzielę 1 maja, Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na wspólną modlitwę i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godzinie 17:30.

5.  W dniu 10 maja o godzinie 18:00 rozpoczyna się w naszej Parafii kurs dla narzeczonych przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa. Zapisy i wszelkie informacje u Doradców Życia Rodzinnego, w gablocie pod chórem i na stronie internetowej Parafii.

6.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·        do Gościa Niedzielnego w którym mi.in o co należy zadbać, aby kierownictwo duchowe nie stało się pułapką oraz porównanie szczepionek na Covid19 – ich różnice i skuteczność

·        do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o Tygodniu powołań czyli ‘Kto może być księdzem’ oraz eksperci Kościoła o szczepionkach przeciw Covid19

7.  W tym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do Boga Śp. + Wanda Makarska, lat 85 z ul. Górnej. Z przykrością również informujemy, że zmarła nasza parafianka + Genowefa Kupc, lat 72, z Kolbud z ul. Tysiąclecia, Msza Św. Pogrzebowa będzie we wtorek  27.04.2021 o godz. 12:00, uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Przyjaźni. Różaniec dziś (w niedzielę) o 15:45 i we wtorek o 11:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..