2020-11-28

Ogłoszenia Parafialne - I Niedziela Adwentu

1.  Dziś rozpoczęliśmy czas Adwentu, który przygotować ma nas do Świąt Bożego Narodzenia, wszystkie dzieci i dorosłych zapraszamy od poniedziałku do soboty o godzinie 06:45 na Roraty, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych. Jednocześnie zachęcamy, aby zabierać ze sobą na Roraty lampiony i świece.

2.  Dzieci zapraszamy do konkursu na najpiękniejszy lampion Adwentowy, samodzielnie zrobiony. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie nagród, w najbliższą sobotę 05 grudnia podczas Rorat. Również wszystkie DZIECI zapraszamy w przyszłą Niedzielę na Msze Świętą o godzinie 12:15, podczas której będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem, który przyniesie słodkie upominki.

3.  Wspólnota Dorosłych zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy Św. wieczornej, z prośbą o owocne przeżycie Adwentu.

4.  W tym tygodniu obchodzić będziemy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. W piątek dodatkowa okazja do Spowiedzi Św. od godziny 16:00. Wspólnota Różańca Św. zaprasza na modlitwę i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę o 17:30.

5.  Od dziś można nabyć Świece Caritas, w cenie 8 zł mała i 18 zł duża. Dochód ze świec przeznaczony będzie na uregulowanie zobowiązań Parafii wobec Gdańskiego Seminarium Duchownego.

6.  Opłatki które dziś święcimy po każdej Mszy Św., odebrać można w zakrystii.

7.  Zgodnie ze wskazaniami ks. Biskupa Jacka Jezierskiego w sprawie najbliższych tygodni, pragniemy poinformować że, w naszej Parafii będzie dodatkowa godzina "Pasterki" 24 grudnia. Natomiast w ramach wizyt duszpasterskich, które są odwołane, będziemy chcieli zaprosić Parafian z poszczególnych ulic na dodatkowe Msze Święte, podczas których będziemy modlić się za naszych Parafian i ich rodziny.

8.  Dziś po wszystkich Mszach świętych, w naszym kościele odbędzie się kiermasz misyjny. Dochód ze sprzedaży kartek i ozdób świątecznych będzie w całości przeznaczony na budowę studni głębinowej dla szpitala w Anivorano na Madagaskarze. Jest to dzieło rozpoczęte przez Fundację Boże Atelier i Daniela Kasprowicza, świeckiego misjonarza, który w ubiegłym roku odwiedził naszą parafię. Na kiermaszu można będzie również zakupić książki napisane przez Daniela.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in. o oczekiwaniu lub czuwanie w Adwencie a także płyta CD z rekolekcjami na Adwent oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. Adwentowych Rekolekcjach jak w kryzysie odnaleźć światło oraz wywiad z Ojcem Salij o odchodzeniu od wiary i agresji wobec kościoła.

10.           W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 30.11.2020 r.  Święto Św. Andrzeja Apostoła

·       Pierwszy Czwartek Miesiąca 03.12.2020 r. Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera