Filmy

Zakończenie roku formacyjnego wszystkich oddziałów Bractwa Św. Pawła Bractwo Świętego Pawła z Archidiecezji Gdańskiej Archidiecezja Gdańska w Parafia Św. Floriana w Kolbudach. Rozpoczęliśmy od Eucharystii pod przewodnictwem głównego opiekuna i założyciela całego Bractwa, ks. Proboszcza Krzysztofa Ławrukajstisa Krzysztof Ławrukajtis Parafia pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy Gdańsk Brętowo, gdzie modliliśmy się za całe Bractwo, kapłanów którzy są ich opiekunami oraz za zmarłych braci. Podczas Mszy księdzu Krzysztofowi został wręczony ‘miecz Św. Pawła Apostoła’, w podziękowaniu za jego posługę od czas założenia Bractwa oraz jubileuszu 25 lecia święceń kapłańskich. Zakończyliśmy dzień wspólnotowym ogniskiem, budowania relacji i meczem rozpoczęcia rozgrywek Euro 2024 Niemcy – Szkocja, gdzie niestety Szkocja nie wygrała a wyniku 5-1 wszystkie gole strzelili Niemcy (wszystkie – dla Szkocji też). Dobrego czasu wakacji i urlopów Panowie, do zobaczenia na Eucharystii, w niektórymi w drodze na Jasną Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę i od września na kolejne spotkania. Pani Żanecie bardzo dziękujemy za pomoc, za zdjęcia i ich korektę.

Uroczystość Bożego ciała 2024. Relacja video. Wszystkim Parafianom, dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz wszystkim dorosłym składamy serdeczne Bóg zapłać za obecność na Eucharystii oraz procesji Bożego Ciała. Za wszelkie zaangażowanie, pomoc, śpiew, pomoc techniczną w nagłośnieniu całej Uroczystości, Liturgicznej Służbie Ołtarza Kolbudy, Szafarzom, Bractwu Świętego Pawła, Strażakom, Kaszubom, Panu Witkowi, wszystkim którzy udekorowali ulice, ołtarze i domu raz jeszcze dziękujemy. Podziękowania składamy wszystkim za piękne świadectwo wiary, które niech obfituje nie tylko w to zewnętrzne ale również w to co zmienia nasze serca i przekłada się w miłość do Boga i bliźniego. Parafia Św. Floriana w Kolbudach Bractwo Świętego Pawła o.Kolbudy Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o.Kolbudy Ochotnicza Straż Pożarna Kolbudy Wspólnota Dorosłych przy Parafii Św. Floriana w Kolbudach Archidiecezja Gdańska P.S. Panu Arturowi dziękujemy za nagrania i złożenie wszystkiego a Policji i Straży Gminnej Gmina Kolbudy za zapewnienie nam bezpieczeństwa.

W sobotę 4 maja 2024r. o godzinie 11:00 w liturgiczne wspomnienie Św. Floriana, patrona naszej Parafii, 55-cioro dzieci z naszej Parafii i naszej Szkoły po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, przystępując do Komunii Świętej. Wszystkim dzieciom, ich rodzicom, rodzicom chrzestnym i rodzinom gratulujemy, dziękujemy za wspólną modlitwę i świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Jezusa. Rodzicom i dzieciom składamy również wielkie Bóg zapłać za dary ołtarza, którymi w tym roku była m.in. kapa liturgiczna, która służyć będzie w naszej parafii. Składamy wielkie Bóg zapłać Pani Ani i Panu Krzysztofowi wraz z całą Scholą Dziecięcą za piękny śpiew, grę i pomoc, Liturgicznej Służbie Ołtarza Kolbudy i Bractwu Św. Pawła Bractwo Świętego Pawła za liturgię, ks. Rafałowi Proboszczowi z zaprzyjaźnionej Parafii Parafia NMP Lublewo Gdańskie z której również niektóre dzieci uczestniczyły w Pierwszej Komunii, za obecność, świadectwo wiary i modlitwę. Rodzicom, Pani Agnieszce, dziewczynom, Pani Ewie, Pani Żanecie, Zosi i Panu Witkowi, za wystrój kościoła, posprzątanie i organizację. Dyrekcji, Pani Pani Dyrektor Dorocie Banasiak i Wychowawcom klas 3 z ZKiW w Kolbudach również dziękujemy za obecność, towarzyszenie dzieciom, ich rodzicom i modlitwę również dziękujemy. Raz jeszcze wszystkim składamy za każdą pomoc i życzliwość Bóg zapłać.

Zakończenie czasu Pierwszej Komunii Świętej i Białego Tygodnia wspólnym ogniskiem, rekreacją, kiełbaskami i wspólną modlitwą. Dziękujemy dzieciom, rodzicom i Pani Dyrektor Dorocie za wspólny czas a Pani Magdzie i Wojtkowi za pomysł i wielką pomoc w realizacji a rodzicom za przygotowanie pyszności i wszelka pomoc.

Przeżyjmy to jeszcze raz... DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUB 2024. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, Kaszubom za świadectwo wiary i tak liczną obecność. A wszystkim zaangażowanym w organizację, pomoc, pomoc techniczną, merytoryczną, audio - wideo oraz zdjęcia składamy Bóg zapłać. Kaszubi - oczywiście jak zawsze są mile widziani w naszej świątyni, tak więc do zobaczenia - do ùzdrzeniô i Z Panã Bògã Parafia Św. Floriana w Kolbudach Gmina Kolbudy Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie ZKiW w Kolbudach Pomorskie Szkoła Podstawowa w Kowalach

Peregrynacja relikwii Świętego Wojciecha w naszej Parafii, w związku z przygotowaniami do obchodów stulecia Archidiecezji Gdańskiej. Parafia Św. Floriana w Kolbudach Archidiecezja Gdańska

Bractwo Świętego Pawła już po raz ósmy zaprasza na Misterium Krzyża - procesję pokutną, której centralnym miejscem jest pusty krzyż. ✝️ Misterium Krzyża inspirowane jest andaluzyjską tradycją procesji Semana Santa, sięgającą XIV w. Procesja ma charakter ascetyczny i pokutny. Pochód rozpocznie się od modlitwy i śpiewu tradycyjnych pieśni wielkopostnych, pasyjnych, lamentacyjnych, przechodząc następnie w ciszę, którą przerywa dźwięk bębnów i kołatek. Zakapturzonym maszerującym, niosącym sześciometrowy krzyż, będzie towarzyszyć jedynie naturalne światło pochodni, świec i lampionów z ogniem. Celem Misterium jest podsumowanie liturgii Wielkiego Piątku. Procesja krzyża, w oprawię bębnów, kołatek i pieśni żałobnych będzie wędrować po starówce Gdańska. Z roku na rok na nabożeństwo przybywa coraz więcej mieszkańców, pragnących w ten sposób przybliżyć się do tajemnicy śmierci naszego Zbawiciela. Wydarzenie odbędzie się już po raz siódmy i powoli zaczyna wpisywać się w Gdańską, nocną tradycję Wielkiego Piątku. Warto dodać, że w czasach średniowiecznych w Gdańsku funkcjonowało wiele bractw pokutnych, które organizowały tego typu pochody. ???? Termin: Wielki Piątek, 29 marca ???? Rozpoczęcie: 21:45, Bastion św. Gertrudy ⛪️ Zakończenie: 00:15, Bazylika Mariacka ???? Trasa procesji: Bastion św. Gertrudy -- Pl. Wałowy -- Rzeźnicka -- Świętej Trójcy -- Kocurki -- Żabi Kruk -- Pod Zrębem -- Dolna Brama -- Grodza Kamienna -- Reduta Wilk -- Reduta Wyskok -- prof. Kieturakisa -- Łąkowa -- Długie Ogrody -- Stągiewna -- Długi Targ -- Długa -- Tkacka -- Piwna -- Bazylika Mariacka.

Wspólne Kolędowanie 21 stycznia 2024

Święty Mikołaj Biskup zagościł w naszej Parafii. Oczywiście przyniósł jak co roku pyszne słodycze z krajów prawie całego świata, dzieciom opowiedział że wzorem do naśladowania jest dla niego Jezus Chrystus a na koniec Mszy z dziećmi odmówił jedną dziesiątkę Różańca. Jednocześnie poświęciliśmy dla dzieci do Pierwszej Komunii CUDOWNE MEDALIKI, poprzez które dzieci mogę zawierzyć swoje życie Matce Bożej.

,,Cuda dzieją się.." w wykonaniu naszej wspaniałej dziecięcej scholki ale reszta dzieci też śpiewała na ‼️ 6️⃣ ‼️ a wszystko razem ze Św. Franciszkiem na chwałę Bożą Mały Gość Niedzielny Gość Niedzielny

DZIĘKUJĘMY wszystkim dzieciom za piękne stroje Świętych, dziękujemy za wspólną modlitwę i uwielbienie w kościele, w końcu dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy strojów i zdobycia nagród w konkursie. Rodzicom i wszystkim dorosłym dziękujemy za pomoc, zorganizowanie i wspólną modlitwę. Bez względu na wiek święty zostać może każdy z nas. 29.10 – 01.11.2023 r.

Już od 13 października zachęcamy do objerzenia filmu o którym również opowiadali nasi Parafianie. Czy na chuście z Manoppello i Całunie Turyńskim Zbawiciel zostawił nam swój wizerunek? Czy Jezus chciał, byśmy już tu, na ziemi mogli oglądać Boskie Oblicze?

Zakończyliśmy 21. Pieszą Pielgrzymkę do Trąbek Wielkich, z całej naszej Parafii Parafia Św. Floriana w Kolbudach, Parafii z Lublewa Gdańskiego Parafia NMP Lublewo Gdańskie i Pręgowa Parafia pw. Bożego Ciała w Pręgowie szło nas ponad 1️⃣9️⃣0️⃣‼️ osób. Bardzo dziękujemy za tak liczny odzew, dziękujemy za wspólną drogę, za wspólną modlitwę, za każdą pomoc i troskę o pielgrzymkę, wszystkim grającym i śpiewającym, porządkowym, za wszystkie zrobione ciasta, za przewiezienie ciast i zadbanie o kawę, herbat ę i zupę, dziękujemy Parafii w Lublewie Parafia NMP Lublewo Gdańskie i Pręgowie Parafia pw. Bożego Ciała w Pręgowie i Parafia Św. Floriana w Kolbudach, że już od dłuższego czasu i nie tylko w kwestii pielgrzymki udaje nam się pięknie i efektywnie współpracować. Dziękujemy również strażakom z Ochotnicza Straż Pożarna Kolbudy za pomoc przy organizacji pielgrzymki. Bardzo dziękujemy Pani Żanecie za zdjęcia

W piątek 16 czerwca zakończyliśmy Rok Formacyjny wszystkich oddziałów Bractwo Świętego Pawła z całej Archidiecezji Gdańskiej (w tym oddziału z Kolbud). Rozpoczęliśmy najważniejszą ucztą duchową czyli wspólną Eucharystią którą poprowadził ks. Andrzej Niemcewicz a słowo wygłosił założyciel główny prowadzący ks. Krzysztof Ławrukajtis. Następnie zasiedliśmy do uczty kulinarnej przy ognisku w Ostróżkach. Dziękujemy za pomoc Pani Żanecie i Żonom naszych współbraci oraz Panu Sołtysowi z Ostróżek. To już kolejne spotkanie Bractwa w naszej Parafii, zawsze się cieszymy i zawsze zapraszamy ponownie.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa 08.06.2023r., bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za obecność, wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej Uroczystości, wszystkim którzy budowali i stroili ołtarze oraz trasę procesji, wszystkim śpiewającym Scholi Dorosłych, Zespołowi Młodych, Scholi Dziecięcej, Pani Ewie, Kindze, Ani i Panu Piotrowi, wszystkim zaangażowanym w sprawy techniczne i nagłośnienie Panu Krzysztofowi, Witkowi, drugiemu Krzysztofowi, Pani Agnieszce, Dance i Zosi, całej Służbie Liturgicznej Ołtarza, Bractwo Świętego Pawła o. Kolbudy, Strażakom z Ochotnicza Straż Pożarna Kolbudy, Szafarzom, Wspólnotom, Dzieciom Pierwszo – Komunijnym i ich rodzicom, Straży Gminnej za bezpieczeństwo, Pani Żanecie i Arturowi za zdjęcia i filmy i wszystkim zaangażowanym w najmniejszym stopniu raz jeszcze Bóg zapłać.

Msza Święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Uroczystość połączona była z poświęceniem tablicy upamiętniającej wszystkich tych którzy z Pręgowa i Kolbud wraz ze śp. ks. Henrykiem Bukowskim budowali nasz kościół i dom parafialny. Do całej uroczystości dołączył również Festyn Parafialny, podczas którego było pełno pysznego ciasta, słodkości, zupy, chleba ze smalcem, waty cukrowej, popcornu a dla najmłodszych zjeżdżanie na dmuchawcach. Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom z Ochotnicza Straż Pożarna Kolbudy którzy włożyli niesamowitą pracę przy tym festynie, Kaszubom, sołectwu, parafianom, Piekarni Kolbudy za dar słodkości i chlebków. Dziękujemy wszystkim Parafianom za modlitwę, obecność, świadectwo wiary, wszelkie zaangażowanie, wszystkim którzy od wielu dni pomagali organizować całą tą Uroczystość. Dziękujemy wszystkim zespołom i śpiewającym, całej Służbie Liturgicznej Ołtarza, Bractwo Świętego Pawła o.Kolbudy , oraz wszystkim Druhom Strażakom Ochotnicza Straż Pożarna Kolbudy OSP Jodłowno OSP Przywidz Ochotnicza Straż Pożarna Pręgowo OSP Skrzeszewo i pocztom sztandarowym, wszystkim instytucjom (ZKiW w Kolbudach) i przedstawicielom władz za wspólną modlitwę i obecność. Parafia Św. Floriana w Kolbudach Gmina Kolbudy ZKiW w Kolbudach Dariusz Drelich Andrzej Chruścicki - wójt gminy Marian Cichon - Starosta Powiatu Gdańskiego Jerzy Kreft Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie o.Kolbudy Wspólnota Dorosłych przy Parafii Św. Floriana w Kolbudach

Niedziela Palmowa, procesja z ‘polskim’ osiołkiem, poświęcenie palm i rozstrzygnięcie konkursu palmowego. Mimo trudności związanych z brakiem prądu, z Bożą pomocą się udało. Uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Bardzo dzieciom i rodzicom i wszystkim dziękujemy za udział, zrobienie przepięknych palm. Bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu 'osiołka' wspólny śpiew I nagrody.

Raz jeszcze dziękujemy całemu zespołowi (Kindze, Ani, Monice, Oli, Sylwii, Renacie, Michałowi, Szymonowi, Jackowi, Radkowi, Mateuszowi) za piękny koncert kolęd śpiew i grę. Raz jeszcze dziękujemy za pomoc i nagłośnienie Gmina Kolbudy Panu Wójtowi Andrzej Chruścicki - wójt gminy Kolbudy i szczególnie za zaangażowanie, pomoc i wielką wyrozumiałość Pani Wice-Wójt Anita Richert-Kaźmierska . A to wszystko na chwałę Temu który przyszedł przynieść pokój Światu Jezusowi Chrystusowi. P.S. Panu Krzyśkowi za foto, drugiemu Krzyśkowi za perkusję i sprzęt, Szczepanowi za akustykę :D Darkowi za obróbkę audio wideo

Orszak Trzech Króli, relacja filmowa. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w Orszaku, za wspólny śpiew kolęd w czasie drogi, Panu Dariusz Węglarski za niesamowite zdjęcia i filmy, Kindze, Ani, Mateuszowi i Pawłowi za śpiew i grę, Panu Tadeuszowi i Strażakom z Ochotnicza Straż Pożarna Kolbudy za zorganizowanie grochówki, parafianom za słodkości upieczone, Martynie i Michałowi za poprowadzenie nas bezpiecznie, ministrantom i lektorom za pomoc i wszystkim zaangażowanym w najmniejszym stopniu wielkie Bóg Zapłać i Bóg zapłać za radość i świadectwo wiary.

W Niedzielę wspólnie przez cały dzień ubieraliśmy naszą Parafialny CHOINKĘ. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym, za wszystkie ozdoby, dzieciom, rodzicom, młodzieży i dorosłym. Panom Krzysztofom dziękujemy za pomoc a Panu Dariuszowi za wielką pomoc video.

Dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej gościliśmy Świętego Mikołaja Biskupa z Mir, który spotkał się z naszymi dziećmi i podpowiadał jak pięknie można dzielić się miłością z innymi, której uczy nas Jezus. Oczywiście przywiózł słodkości z „AMERYKI” za które bardzo dziękuje ale Święty Mikołaj pokazał nam że też potrafi się modlić i w tradycyjnej co tygodniowej „dziesiątce” Różańca Św. nie tylko wziął udział ale i ją poprowadził.

Już od Poniedziałku zapraszamy wszystkie dzieci w tym dzieci do Pierwszej Komunii Św., młodzież i kandydatów do Bierzmowania na Roraty od Poniedziałki do soboty o 6:45, w środy o 18:00. Wszystkich zapraszamy w każdą Niedzielę Adwentu o 17:30 na Nieszpory śpiewane. 18 Grudnia na ubieranie Parafialnej CHOINKI z 19 na 20 grudnia na 24 godzinną Adorację Pana Jezusa i Spowiedź Św. do godziny 22:00.

1. Niedzieli Adwentu z poświęceniem wieńca adwentowego.

20. Pieszą Pielgrzymka z Kolbud do Trąbek Wielkich - podsumowanie Pielgrzymki Pieszej i rowerowej ciągu dalszy... Wszystkim dziękujemy za udział, za wspólną modlitwę I świadectwo wiary. Dziękujemy za przygotowanie ciast, za pomoc z jedzeniem Pani Uli, Wojtkowi, Markowi, Ewie I wielu innym. Za śpiew I grę Pani Ewie, Ani i pozostałym, za prowadzenie nas porządkowym Pawłowi I Martynie, wszystkim raz jeszcze za każdą pomoc I modlitwę wielkie Bóg zapłać. Oczywiście pielgrzymom z Lublewa, Przywidza i Gdańska również. Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę Gmina Kolbudy Muzyka: Upbeat Fun Ukulele Muzyk: REDproductions URL: https://pixabay.com/.../-positive-hopeful-upbeat-fun.../

Wyjazd 32.- dwójki dzieci na 5 dni z ks. Pawłem do Schodna. Podczas którego wspólnie się modlili i poznawali świat który nas otacza.

Relacją wideo z Uroczystości Bożego Ciała, raz jeszcze wszystkim dziękujemy za modlitwę, świadectwo wiary, tak liczny udział i zaangażowanie.

Gościmy dziś pielgrzymów z Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zachęcamy wszystkich do wspólnej drogi na Jasną Górę. Justyna Chilewska Michał Rogaczewski Parafia Św. Floriana w Kolbudach Łukasz Grelewicz Archidiecezja Gdańska Grupa Biało - Czerwona Gdańskiej Pieszej

Dziękujemy firmie z Brus za wykonaną pracę i zaangażowanie. Koszt materiałów i naprawy wyniósł 20000 zł. Za tydzień będzie pierwsza taca remontowo – inwestycyjna. Wszelkie ofiary, przeznaczone zostaną na prace prowadzone w kościele. Za każdy dar serca już teraz składamy Bóg zapłać.

W niedzielę 08 maja przeżywaliśmy Odpust Parafialny ku czci Św. Floriana, dziękujemy za wspólną modlitwę, obecność i świadectwo wiary, wszystkim Parafianom i przybyłym gościom na czele z druhami strażakami z Ochotnicza Straż Pożarna Kolbudy OSP Przywidz OSP Jodłowno Ochotnicza Straż Pożarna w Lublewie Gdańskim Ochotnicza Straż Pożarna w Sobowidzu - OSP Sobowidz , Panem Wojewodą Dariusz Drelich, Wójtem Andrzej Chruścicki - wójt gminy Kolbudy Pani Dyrektor ZKiW w Kolbudach Dorota Banasiak Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Uroczystości, Panu Piotrowi, Zespołowi, Scholii i Pani Ewie za poprowadzenie śpiewu i gry, Liturgicznej Służbie Ołtarza i Bractwo Świętego Pawła za liturgię, Pani Joli Jola Tracewicz i Arkadiusz Tracewicz za przepiękny wystrój kościoła, Panu Witkowi za przygotowanie całego terenu wokół kościoła i wszystkim zaangażowanym w jakimkolwiek stopniu dziękujemy za wszelką pomoc w przygotowanie naszej uroczystości parafialnej. Bardzo dziękujemy za zdjęcia i filmy Dariusz Węglarski i Monika Węglarska DW Studio Film&Fotografia

Niedziela Palmowa - Procesja wejścia, poświęcenie palemek i wjazd Jezusa na „osiołku” jak do Jerozolimy. Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo, palemki, procesję a Panu Tadeuszowi i Pani Mai dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu naszego „osiołka”, scholce dziecięcej dziękujemy za piękny śpiew a wszystkim za wspólną modlitwę, radosną procesję która miesza się ze smutkiem koloru dnia dzisiejszego – męki i śmierci Jezusa Chrystusa którą usłyszeliśmy podczas Mszy Świętej.

Wprowadzenie na Urząd Proboszcza ks. Pawła Borkowskiego w Parafii św. Floriana w Kolbudach (03.04.2022).

Pielgrzymka Maturzystów 2022, wszystkich Maturzystów było z diecezji około 90 osób. Na koniec dnia sprawowaliśmy Mszę przed Cudownym obrazem Jasnogórskim z biskupem Wiesławem Szlachetka. Pielgrzymka Maturzystów Jasna Góra 2022

Trzej królowie, baranki, owieczki, pastuszkowie i cała reszta do grudnia poszła spać. Uprzątneliśmy kościół po Bożym Narodzeniu. Dziękujemy Strażakom, Bractwu i wszystkim zaangażowanym za pomoc.

Podsumowanie 2021 Roku Pańskiego. Wśród wielu radosnych dobrych chwil, były również te trudne i smutne. Niestety pandemia w wielu momentach jeszcze nas ograniczała i ogranicza i dawała o sobie znać. Za każdą inicjatywę i pomoc i zaangażowanie wszystkim Parafianom i gościom dziękujemy. Z ponad 200 tylko niektórych wybranych zdjęć i 5 minut spróbowaliśmy podsumować rok. Zaciekawionych zapraszamy do naszej strony Parafialnej do zdjęć i do aktualności. Dziś o godzinie 18:00 zapraszamy na Eucharystię na której dziękować będziemy dobremu Bogu za miniony rok i prosić o Bożą Opiekę na 2022 Rok Pański. Na Nowy Rok 2022 i przeżywanie dzisiejszego wieczoru i nocy składamy Szczęść Boże.

Składamy wszystkim Parafianom i przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim za całe i piękne zaangażowanie składamy podziękowanie.

Zakończyliśmy czas Adoracji Pana Jezusa przez 24 godziny. Czas który mogliśmy wykorzystać, aby się przygotować na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim Parafianom którzy przychodzili, czuwali i adorowali Pana Jezusa. Dziękujemy za piękną postawę wiary i gotowości by Pan Jezus nie był sam. Dziękujemy za czuwanie i nieustannie wymienianie się, niektórzy zdążyli na chwilę, dla innych chwila trwała dłużej niż godzina. Jedni zdążyli czuwać wieczorem, w nocy, nad ranem a inni zupełnie w dzień lub na zakończenie. Za każdą obecność, troskę i każdą chwilę z Jezusem dziękujemy, jak i za każdą spowiedź i powrót do Boga.

Rozstrzygnięty został konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową, 1. Miejsce zajął Wojtek, 2. Drugie Helenka z rodzeństwem a 3. Trzecie Kornelia z rodzeństwem. Wszystkim dzieciom biorącym udział gratulujemy wykonania przepięknych szopek. Rodzicom dziękujemy za pomoc a ofiarodawcom za nagrody. Szopki oglądać będzie można do końca Grudnia 2021. Music:Jingle Bells (Spanish Guitar Version), Musician:Andrés Cantú, Album:Andrés Cantú, Source:https://www.vcg.com/

Bardzo dziękujemy rodzicom zza przyprowadzenie swoich dzieci i wspólną modlitwa i branie wzoru ze Św. Mikołaja biskupa. Dziękujemy wszystkim darczyńcom słodkości (tym w kraju i za granicą) dla dzieci a Scholi Dziecięcej za piękny śpiew i grę. Wszystkim zaangażowanym (reniferom również) i każdą pomoc w imieniu Św. Mikołaja i dzieci dziękujemy.

103. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, wspólna modlitwa i hymn Rzeczypospolitej Polskiej, koncert dla Niepodległej. Wszystkim za Wspólnotę wiary i Wspólnotę Ojczyzny dziękujemy, również Wszystkim zaangażowanym i organizatorom składamy wielkie Bóg zapłać za każdą pomoc. Artystom, muzykom, LSO KOLBUDY, Bractwu Św. Pawła, osobom od zdjęć i video, Władzom Gminy Kolbudy oraz Starostwa, uczniom szkół, Dyrekcji Szkół i nauczycielom, Zrzeszeniu Kaszubskiemu, Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej Kolbudy i Wszystkim w najmniejszym stopniu nawet zaangażowanym składamy z serca wielkie Bóg zapłać. 👍

📽🎥📸📹🎬📺Bal wszystkich Świętych, dzieciom gratulujemy pięknych strojów i zabawy, rodzicom i Wspólnocie Misyjnej Dzieci dziękujemy za zorganizowanie i wszelką pomoc. 😀😇🥳🎅👼🎂🍪🥤🧃🎉👑

Wędrowało nas 150 osób z Parafii z Kolbud, Lublewa, Przywidza, Pręgowa, Czapielska i Orunii Górnej. Dziękujemy za wspólną drogę, modlitwę, wszelką pomoc w organizacji Pielgrzymki, za śpiew i grę, organizację jedzenia, bigosu i napojów, przygotowanie nagłośnienia i porządkowym za poprowadzenie nas po drogach.

Bierzmowanie młodzieży naszej Parafii 09.09 2021 r. przez ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdę.

"Wy przeto jesteście Ciałem Chrystusa I poszczególnymi członkami" 1 Kor 12,27 // Flash //

Zakończenie Roku Formacyjnego Bractwo Świętego Pawła z całej naszej Diecezji, z Mszą Świętą i grillem przy ognisku. Bracia z naszej Parafii i z całej Diecezji, księża opiekunowie i ksiądz opiekun i założyciel całego Bractwa ks. Krzysztof Ławrukajtis, ks. Andrzej Niemcewicz, ks. Michał Gregorowicz i ks. Patryk Misiewicz.

z ks. Pawłem opiekunem, Eucharystia⛪, modlitwa 🙏, rowery🚲, ognisko 🔥, mecz Polska - Słowacja ⚽️ Służba Liturgiczna Archidiecezji Gdańskiej

Wszystkim Parafianom dziękujemy za Oktawę Bożego Ciała, za uczestnictwo i modlitwę i oprawę. Dziękujemy również za ‘amerykańskie’ cukierki 🍭🍬🍫 dla dzieci 😅 i lody 🍦🍦

23 maja 2021 w Zesłanie Ducha Świętego - Wieczór Uwielbienia

Telegraficzna relacja z Wigilii Paschalnej 2021 r. 8 minut z 3 godzin, z pięknym śpiewem naszej Scholii

relacja z rozstrzygnięcia konkursu na NAJWIĘKSZÄ„ PALMĘ

Chcąc podsumować w liczbach to w tym roku: Sakramentów Chrztu zostało udzielonych: 2020 r. – 31 / 2019 r. – 38 , Sakramentów Małżeństwa: 2020 r. – 7 / 2019 r. – 9, Sakramentów Bierzmowania: 2020 r. – 52 / 2019 r. – 52, Sakramentów I Komunii Św.: kilkanaścioro dzieci, Pożegnaliśmy zmarłych: 2020 r. – 44 / 2019 r. – 23.

Strojenie kościoła, sprzątanie i naprawa tego co nie do końca działa... :) na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc.

Podsumowanie Dnia Pańskiego i spotkania ze Św. Mikołajem, Oprócz świadectwa Św. MIKOŁAJA o tym że warto dzielić się miłością i dobrem z każdym, Mikołaj podzielił się świadectwem wiary i cukierkami. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i Dziękujemy naszej parafiance za ufundowane słodkości.

W Pierwszy Piątek Miesiąca, kiedy uczymy się by nasze ❤ serca były podobne do serca Jezusa, Boga i przyjaciela, o 17.00 odbyła się Eucharystia na rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 i poświęcenie 💦 plecaków I przyborów szkolnych.

Uwielbienie 27 czerwca, na Uroczystość Św. PIOTRA i PAWŁA, zakończenie Komunii i Spowiedzi Wielkanocnej, "Tobie dam klucze królestwa niebieskiego". Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i organizację.

wersja pielgrzymkowa

NASZA STRONA WYKORZYSTUJE PLIKI COOKIES.
Informujemy, że nasz serwis internetowy korzysta z plików cookies.  Cookies to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwis internetowy do Państwa urządzenia. W przeglądarce internetowej mogą Państwo samodzielnie określić ustawienia dotyczące przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies. Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies.

ZAMKNIJ