2021-10-16

Zapraszamy do Nowego Zespołu

W najbliższą sobotę 23 października o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkie osoby chętne do nowo - powstającego Zespołu Muzycznego. Szukamy dorosłych osób śpiewających, grających na gitarze, pianinie, skrzypcach lub innych instrumentach. Wszelkie informacje i zapisy u ks. Patryka.

Czas Eucharystii to najważniejszy czas w Parafii, jak mówi Pismo „różne są dary i łaski”. W naszej Parafii nie brakuje śpiewu który włącza się w liturgię w ciągu roku. Do śpiewu tego zalicza się Zespół Młodzieży, Schola Dorosłych, Zespól Wspólnoty Dorosłych – spotykających się we wtorki w naszej Parafii oraz Schola Dziecięca. Możemy spróbować utworzyć zespół składający się osób dorosłych, który mógłby czasem posługiwać podczas Mszy Św. w Niedzielę. Czy w każdą Niedzielę ? Nie wiem. Czy próby miałyby być w sobotę ? Nie wiem. Czy jest to zespół dla dzieci i młodzieży? Teraz nie. Każdy z nas ma dary, które otrzymał od Boga, jak dobrze by było abyśmy tymi darami się dzielili we Wspólnocie Kościoła a do nich należy dar śpiewu i umiejętności gry na instrumentach. Zachęcam aby spróbować i aby wszystko to czynić tylko i wyłączenie na chwałę Pana Boga.

ks. Patryk