2023-03-11

Ogłoszenia Parafialne - 3. Niedziela Wielkiego Postu

1.     Dziś, w naszej parafii przeżywamy niedzielę misyjną. Prosimy o modlitwę w intencji misji i misjonarzy duchownych i świeckich. Po Mszach Św. odbywa się zbiórka do puszek na misje.

2.     W zeszłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie zebraliśmy 1800 złotych. Dziś ma miejsce kolejna taca inwestycyjna. Wszystkim ofiarodawcom i dobroczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3.     Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godzinie 17.00 (dzieci wraz z rodzicami) i 18.30 (młodzież i dorośli). Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00.

4.     Zapraszamy na rekolekcje z Boskim Obliczem z Manoppello, które odbędą się w salce pod kościołem 16 i 23 marca od godziny 19 do 21. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej o godzinie 18.00 i Adoracji. Spotkanie z Obliczem Chrystusa zorganizowane jest przez Wspólnotę Dorosłych , a poprowadzą je nasi parafianie Katarzyna i Krzysztof Zabłońscy. W piątek 17 marca o godzinie 18.30 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej z Obliczem Jezusa z Manoppello

5.     W tym tygodniu nasi księża: Józef i Patryk mają dzień swoich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji w najbliższy piątek  tj. 17 marca o godzinie 18.00.

6.     Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Dniach Dawcy fundacji DKMS, które w Kolbudach odbędą się 19 marca 2023 (w przyszłą niedzielę) w salce pod kościołem.  Podczas Dni Dawcy wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą miały możliwość bezpłatnego zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych - być może to właśnie jest pierwszy krok, aby uratować komuś życie.

7.     W Sobotę 25 marca, zapraszamy razem ze Wspólnotą Żywego Różańca na pielgrzymkę na Drogę Krzyżową w Wejherowie na Kalwarii i nawiedzeniem Sanktuarium w Piaśnicy. Koszt z wyjazdem i obiadem ok. 60 zł, uzależniony jest od liczby uczestników i ceny paliwa. Zapisy i zgłoszenia do ks. Patryka i Pani Gabrysi.

8.     Zapraszamy do śpiewania w czasie Triduum Paschalnego . Próby scholii będą odbywały się w piątki o 19.15 i w soboty o 9 rano w salce katechetycznej. W oprawie tych najważniejszych Świąt w ciągu roku mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i młodzież i starsze dzieci.

9.     W najbliższe wakacje, od 16 do 21 sierpnia, zapraszamy dzieci w wieku od lat 7, na czas wypoczynku „Wakacje z Bogiem”. Wyjazd będzie w okolice środkowej Polski, z noclegiem w Puszczy Kampinoskiej. W programie m.in.: Suntago Wodny Świat, Orientarium Zoo Łódź, Stadion Narodowy – Trasa VIP, Centrum Nauki Kopernik, warsztaty w Manufakturze Czekolady, Kopalnia Soli Kłodawa. Koszt 2050 zł.  Informacje i zapisy u ks. Patryka.

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym  w cenie 10 złotych m.in. Co Duch Święty mówi do Kościoła przez papieża Franciszka?

·       w Tygodniku Niedziela w cenie 10 złotych m.in. Wszystko o rachunku sumienia.

·       w najnowszym numerze Misyjnych Dróg m.in. anegdoty misyjne, krzyżówki, świadectwa misjonarzy, przepisy kulinarne.

·       w Liście do Pani m.in. Niech nas wspierają narodzeni dla Nieba.

·       w kwartalniku Galilea m.in. Przypowieści Pana Jezusa.

·       w Małym Gosiu Niedzielnym w cenie 7 złotych m.in. Zmierzę się z Wielkim Postem

Wszystkim naszym kochanym parafianom i drogim gościom życzymy pięknej niedzieli i obfitującego w duchowe dobro nowego tygodnia.