2023-02-19

Ogłoszenia Parafialne - 7. Niedziela Zwykła

1.     Wczoraj dwaj nasi Parafianie: Tomasz Krupa i Mirosław Pajdosz zostali włączeni do grona Nadzwyczajnych Szafarzy Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy Panu Bogu za dar ich wiary i miłości do Boga i Kościoła. Od dziś rozpoczynają posługę w naszej wspólnocie. Proszę o modlitwę w ich intencji.

2.     Dziś po Mszach Świętych zbieramy ofiary do puszek dla osób dotkniętych dramatem trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

3.     W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną i wpłaty na konto parafialne na zrobienie nowej zakrystii zebraliśmy 6135 zł.  4 euro. Wszystkim kochanym ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

4.     W najbliższą środę rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem będą sprawowane o godzinie 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta).

5.     Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godzinie 17.00 (dzieci wraz z rodzicami) i 18.30 (młodzież i dorośli). Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 16.00.

6.     Od przyszłej niedzieli, to jest 26 lutego, rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje. Wygłosi je ksiądz Krzysztof Sieniawski z parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Starzynie. Młodzież szkół średnich, a także klasy 7 i 8 zapraszamy na Mszę o godzinie 9.00, dzieci z Przedszkola i klas 0-6 Szkoły Podstawowej na 12.15, a dorosłych na 7, 11 albo 16.30. Niech to będzie czas naszego wzrostu duchowego. Pamiętajmy w naszych o modlitwa o księdzu rekolekcjoniście.

7.     Kurs dla narzeczonych rozpocznie się w naszej parafii 6 marca (poniedziałek) o godzinie 18.00 w salce pod kościołem. Zapisy u Państwa Urszuli i Wojciecha Bańka.

8.     Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym tygodniu ma próbę we wtorek o godzinie 18.30. Prosimy o obecność.

9.     Rodziców młodzieży przygotowującej się sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę (26.02) na godzinę 17.30. Prosimy o obecność.

10.  Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie ewangelizacyjnym Nowe Życie, który odbędzie się w parafii pod wezwaniem Św. Judy Tadeusza (ul. Świętokrzyska) w dniach od 24 do 26 lutego. Kurs prowadzi do odnowienia relacji z Panem Jezusem, z samym sobą i z innymi ludźmi. Poprowadzą ten kurs członkowie Gdańskie Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”.

11.  Młodzież, która będzie zdawać w tym roku maturę, zapraszamy na pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę w sobotę 11 marca. Wyjazd rano, a powrót późnym wieczorem. Zapisy i bliższe informacje u księdza Patryka.

12.  Chętnych zapraszamy na wyjazd do kina na film „Opiekun”( Film o roli Św. Józefa w życiu wielu ludzi) w przyszłą niedzielę (26.02) na godzinę 15.00 do Multikina we Wrzeszczu. Bliższe informacje u księdza Pawła i Gabrysi Piankowskiej.

13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym  w cenie 10 złotych m.in. Środa popielcowa – proch z nadzieją.

·       w Tygodniku Niedziela w cenie 10 złotych m.in. Pomagamy ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.

·       Małym Gosiu Niedzielnym w cenie 7 złotych m.in. Zmierzę się z Wielkim Postem

Wszystkim naszym kochanym parafianom i drogim gościom życzymy pięknej niedzieli i obfitującego w duchowe dobro nowego tygodnia.