2023-02-11

Ogłoszenia Parafialne - 6. Niedziela Zwykła

1.     Serdecznie dziękujemy Mateuszowi, całej Jego ekipie i ludziom dobrego serca za przygotowanie i przeprowadzenie rekolekcji dla naszej młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

2.     Dziś mamy kolejną tacę inwestycyjną. Wszystkie ofiary pragniemy przeznaczyć na zrobienie nowej zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

3.     W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy zbierać ofiary do puszek dla osób dotkniętych dramatem trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

4.     Młodzież, która będzie zdawać w tym roku maturę, zapraszamy na pielgrzymkę maturzystów na Jasną Górę w sobotę 11 marca. Wyjazd rano, a powrót późnym wieczorem. Zapisy i bliższe informacje u księdza Patryka.

5.     Dwa lata temu przy Sanktuarium Maryjnym w Matemblewie powstało „Dzieło SOS jestem w ciąży” . Gromadzi ono ludzi dobrej woli wspierających mamy w stanie błogosławionym, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Wsparciem objęte zostały także chore dzieci jeszcze przed urodzeniem i mamy po poronieniu. Zachęcamy do modlitwy za owoce tego dzieła i przekazanie 1,5% podatku w rocznym zeznaniu.

6.     Młodzież klas 8 i szkół średnich zapraszamy na Wieczór Modlitwy Młodych, który odbędzie się w piątek 17 lutego o godzinie 20:00 w Gdańsku w kościele Św. Ignacego na Oruni. Informacje i zapisy u ks. Patryka.

7.     .  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym  w cenie 10 złotych m.in. Dzień chorego. Dlaczego boimy się raka?

·       w Tygodniku Niedziela w cenie 10 złotych m.in. Cierpienie otwiera nam oczy.

Wszystkim naszym kochanym parafianom i drogim gościom życzymy pięknej niedzieli i obfitującego w duchowe dobro nowego tygodnia,