2022-10-22

Ogłoszenia Parafialne - XXX Niedziela Zwykła

1.    Dziś w Kościele przeżywamy Dzień Misyjny. Naszymi modlitwami i ofiarami chcemy wesprzeć Papieskie Dzieła Misyjne.

2.    Trwamy w miesiącu październiku. Zapraszamy na modlitwę różańcową. Różaniec: od poniedziałku do soboty po Mszy o godzinie 18:00, w niedzielę o 15:30, dla wszystkich dzieci i dzieci I - Komunijnych w środy o godzinie 17:00 i w niedzielę po Mszy o 12:15.

3.    W zeszłą niedzielę na Fundację Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w naszej parafii 1953 złote. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

4.    W najbliższy czwartek, to jest 27 października, zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na „Nabożeństwo Przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela” na godzinę 19.00 do Kościoła.

5.    Na stoliku z gazetami są wyłożone kartki na wypominki jednorazowe i całoroczne. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk swoich zmarłych.

6.    Zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, to jest 30 października, o godzinie 17.15 w salce pod Kościołem. Dzieci przebierają się za świętych i błogosławionych. Przynosimy ze sobą niebiańskie jedzonko.

7.    Informujemy, że w Dzień Wszystkich Świętych w naszym Kościele będą odprawione MSZE ŚW. tylko o 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i 16.30.  W Pręgowie i Lublewie na cmentarzach o godzinie 12.30 będziemy się modlić na różańcu, a następnie około godziny 13.00 będzie sprawowana Msza Św. Wypominki będą odmawiane w naszym kościele od 2 do 8 listopada po Mszy o godzinie 18.00, a w niedzielę 6 listopada o 15.30.

8.    W tym tygodniu wspominamy:

·       Piątek (28.10) – Święto Św. Szymona i Św. Judy Tadeusza – apostołów (jest to dzień imienin naszego Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy – pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach)

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

·       w Gościu Niedzielnym m.in. Czy ostrzeżenia Moskwy, że celem ataku może być Polska, są prawdopodobne?

·       w Tygodniku Niedziela m.in. Co zrobiliśmy ze światem powierzonym nam przez Boga?

·       w nowym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. O świętych, którzy orędują za nami w niebie.

·       Mamy jeszcze kilka numerów „Misyjnych dróg” i „Listu do Pani”

10. Ze smutkiem informujemy, że zmarł ksiądz Zygmunt Słomski, były Proboszcz parafii w Pręgowie.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i Św. Floriana.