2021-12-26

Niedziela Święto Świętej Rodziny

1.       Dziś przeżywamy Święto Świętej Rodziny, od 2 do 7 stycznia w naszej archidiecezji trwać będzie nowenna w intencji rodzin.  Na stoliku z gazetami jest do zabrania broszura „Słowo do Rodzin” ks. Arcybiskupa Tadeusza, zawierająca rozważania na temat sytuacji rodzinnych.

2.       Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

3.       Składamy wszystkim Parafianom serdeczne podziękowania za pomoc w udekorowaniu i posprzątaniu kościoła na czas Bożego Narodzenia (za choinki, kwiaty, środki czystości), za piękne przygotowanie liturgii Mszy Świętych oraz wszystkich śpiewów. Za każdą pomoc, troskę i życzenia w ostatnim czasie składamy Bóg zapłać.

4.       W najbliższy piątek 31 grudnia o godzinie 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą podczas której dziękować będziemy Bogu za miniony rok i prosić o Boże błogosławieństwo na 2022 rok. Tego dnia ks. Arcybiskup udzielił wiernym archidiecezji dyspensy, tak więc nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jednocześnie przypominamy że 1 stycznia, w sobotę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Porządek Mszy Świętych w sobotę, będzie tak jak w Niedzielę z wyjątkiem Mszy Św. o godzinie 07:00 której nie będzie.

5.       Ze względu na trwającą pandemię chcemy poinformować, że Wizyta Duszpasterska, która rozpocznie się od 03 stycznia 2022 r., w tym roku odbędzie się na dwa sposoby:

·       poprzez Mszę Świętą odprawioną w intencji Parafian z określonej ulicy

·       poprzez wizytę w domu po uprzednim zapisaniu się na wizytę w zakrystii
na konkretny dzień, po uprzednim potwierdzeniu przez księży

6.     W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 27.12.2021 r. Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

·       Wtorek 28.12.2021 r. Święto Świętych Młodzianków, męczenników

7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o Bożym narodzeniu w dodatkowych stu stronach. Dodatkiem jest płyta CD z Biblią audio

·       do Tygodnika Niedziela w którym m.in. o Bogu który stał się Bogiem żyjącym w naszej codzienności

·       dzieci zachęcamy do Małego Gościa Niedzielnego z płytą CD i kolędami Arki Noego

·       jest nowy numer gazety Galilea w którym o wędrówce po Samarii