2021-12-18

Ogłoszenia Parafialne 04. Niedziela Adwentu 19 grudnia Anno Domini 2021

1.       Zapraszamy wszystkich Parafian, Wspólnoty Parafialne, Rodziców z dziećmi i Młodzież na 24 godzinną Adorację Pana Jezusa, która ma przygotować nas do Świąt Bożego Narodzenia. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej wieczornej we wtorek 21  grudnia a zakończy w środę 22 grudnia również po Mszy Św. wieczornej. Osoby które będą dyżurować, prosimy o zmianę dopiero wtedy gdy przyjdą kolejne osoby, tak aby Pan Jezus nie był sam.

2.       Od poniedziałku do czwartku (20.12 – 23.12) okazja do Spowiedzi Świętej od godziny 17:00 - 18:00 i od 19:00 - 20:00.

3.       W tym tygodniu przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza Święta Pasterska – Pasterka 24 grudnia ze względu na pandemię będzie o godzinie 22:00 i o godzinie 24:00. W Boże Narodzenie, w sobotę 25 grudnia i 26 grudnia porządek Mszy Świętych będzie tak jak w Niedzielę. Podczas Wieczerzy Wigilijnej zachęcamy do odczytania fragmentu Ewangelii Św. Łukasza z rozdziału drugiego o Narodzeniu Pańskim, o postnym i bezalkoholowym jej charakterze, wspólnej modlitwie, opłatku i zapalonej świecy – jako znaku obecności Chrystusa.

4.     Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za piękne i otwarte serca na potrzebujących. Za dary złożone do koszów, bezpośrednio oraz za ofiary na zakupy - dzięki którym można było zrobić 25 paczek dla rodzin z naszej Wspólnoty Parafialnej, natomiast w całości paczki zrobione zostały za kwotę ok. 2620 zł. Wszystkim w jakimkolwiek stopniu zaangażowanym w to dzieło jak i Wspólnocie Dorosłych, składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy dar, świadectwo wiary, troskę i pomoc.

5.       Ze względu na trwającą pandemię chcemy poinformować, że Wizyta Duszpasterska, która rozpocznie się od 03 stycznia 2022 r., w tym roku odbędzie się na dwa sposoby:

·       poprzez Mszę Świętą odprawioną w intencji Parafian z określonej ulicy

·       poprzez wizytę w domu po uprzednim zapisaniu się na wizytę w zakrystii
na konkretny dzień, po uprzednim potwierdzeniu przez księży

6.       Dzisiaj o godzinie 17:30 razem ze Scholą Parafialną zapraszamy na ostatnie już Śpiewane Nieszpory Adwentu. Natomiast dzieci, młodzież oraz dorosłych, od poniedziałku do piątku o godzinie 06:45 zapraszamy na ostatnie już Msze Roratnie. Zakończenie Rorat będzie w piątek 24 grudnia na porannej Mszy Św.

7.     Składamy również wielkie podziękowania ofiarodawcom, dzięki którymi można było zakupić:

·        nagrody dla dzieci na każdy dzień Rorat,

·       nagrody za pięknie wykonane Szopki Betlejemskie oraz

·       nagrody na zakończenie i podsumowanie Rorat.

8.     Opłatek na stół wigilijny oraz świece Caritas do nabycia są przy figurze Św. Józefa.

9.     W środę o godzinie 19:00 będzie strojenie kościoła na Boże Narodzenie, o pomoc prosimy szczególnie strażaków, Bractwo Św. Pawła, młodzież i ministrantów.

10. W Czwartek o godzinie 10:00 będzie sprzątanie kościoła. Prosimy o pomoc zarówno panie jak i panów.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o karmelitankach bosych z Islandii które śpiewają kolędy a których posłuchać można na dołączonej płycie CD

·       do Tygodnika Niedziela w którym m.in. o służbie na polsko – białoruskiej granicy podczas Świąt Bożego Narodzenia