2021-12-11

03. Niedziela Adwentu Niedziela Gaudete (radości)

1.       Zapraszamy wszystkich Parafian, Wspólnoty Parafialne, Rodziców z dziećmi i Młodzież na 24 godzinną Adorację Pana Jezusa, która ma przygotować nas do Świąt Bożego Narodzenia. Aby Adoracja mogła się odbyć Pan Jezus w żadnej minucie nie może być sam. Adorację rozpoczniemy po Mszy Św. we wtorek 21 grudnia. o godzinie 18:30 a zakończymy Mszą Św. i Adoracją z modlitwą w środę 22 grudnia o godzinie 18:00. Lista do zapisywania się na poszczególną godzinę lub pół godziny znajduje się w zakrystii. Prosimy o jak najszybsze zapisanie się, tak aby Adoracja mogła się odbyć.

2.       Dzisiaj o godzinie 17:30 razem ze Scholą Parafialną zapraszamy na Śpiewane Nieszpory Adwentu. Natomiast na Msze Święte Roratnie zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych, od poniedziałku do soboty o godzinie 06:45.

3.       Przypominamy o konkursie na „Samodzielnie wykonaną Szopkę Bożonarodzeniową – techniką dowolną”, który rozstrzygniemy za tydzień na Mszy o 12:15. Szopki można przynosić do soboty.

4.       Pośrodku kościoła jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, higieniczne i chemię gospodarczą na paczki dla osób potrzebujących z naszej Parafii, razem ze skarboną na zakup tych produktów. Już teraz składamy za każdy dar serca Bóg zapłać.

5.       W związku z trwającą pandemią informujemy, że podczas Mszy Świętych najpierw udzielana będzie Komunia Święta na rękę (w przypadku tylko jednego kapłana) lub (w przypadku gdy jest drugi kapłan lub szafarz) Komunia Św. na rękę udzielana będzie przy figurze Św. Józefa.

6.       W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 13.12.2021 r.  Wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy

·       Wtorek 14.12.2021 r. Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

7.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o bohaterach naszej wolności w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

·       do Tygodnika Niedziela w którym m.in. o Bożym projekcie czyli kilka rad jak stworzyć szczęśliwą rodzinę

8.      Ze smutkiem informujemy, że zmarli nasi parafianie:

·       + Feliksa Maciejko, lat 97, z Nowin. Msza pogrzebowa we wtorek g. 12:00, różaniec 11:30. Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Pregowie.

·        + Piotr Apanasowicz z ul .Górnej, Kolbudy, lat 69, Msza pogrzebowa we wtorek
g. 10:00, Różaniec 9:30. Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Lublewie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…