2021-09-18

Ogłoszenia Parafialne - XXIV Niedziela Zwykła

1.     Spotkanie dla rodziców, nowych kandydatów do Bierzmowania na rok szkolno – katechetyczny 2021/2022 odbędzie się 26 września po Mszy Św. o godzinie 16:30.

2.     Wszystkich MĘŻCZYZN ze wspólnot i z poza nich, z naszej Parafii i Diecezji Gdańskiej, Bractwo Św. Pawła w przyszłą sobotę 25 września, zaprasza na Dzień Skupienia w Sanktuarium w Gietrzwałdzie. Wyjazd o godzinie 6:30, powrót około godziny 17:00. Szczegóły na plakatach.

3.     Młodzież Parafii zapraszamy na pierwsze - powakacyjne spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej, w najbliższy piątek 24 września Mszą Świętą o godzinie 18:00 i spotkaniem
w salce Parafialnej.

4.     W czwartek 23.09 o godzinie 19:30, Wspólnota SNE Światło Chrystusa z Sopotu, zaprasza do kościoła w Pręgowie na „Mocny Wieczór Chwały Boga”. Szczegóły na plakacie.

5.     W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·        Poniedziałek 20.09.2021 r. Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

·        Wtorek 21.09.2021 r.  Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

·        Czwartek 23.09.2021 r. Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

6.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·        do Gościa Niedzielnego w którym m.in. o 175 rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

·        Tygodnika Niedziela w których  m.in. o fenomenie ojca Pio oraz o Szymonie - pielgrzymie z Pomlewa, który przez 60 dni pielgrzymował z Częstochowy do Rzymu

7.     Z wielkim smutkiem i żalem informujemy że zmarli nasi Parafinie: Śp. Czesław Cyrocki, lat 88 z Łapina oraz Śp. Paulina Arendt, lat 25 z Kolbud. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…