2021-09-12

Ogłoszenia Parafialne - XXIV Niedziela Zwykła

1.     Wszystkim Parafianom składamy serdeczne podziękowania, za każdą nawet najmniejszą pomoc w organizacji 19. Pieszej i Rowerowej Pielgrzymki do Trąbek Wielkich. Za każdy wkład, pomoc, wykonany telefon, modlitwę, uczestnictwo i zainteresowanie składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.     W tym tygodniu w poniedziałek 13 września, zapraszamy po wieczornej Mszy Św. na Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła.

3.     Składamy również wielkie podziękowanie wszystkim Parafianom i zaangażowanym w organizację Uroczystości Sakramentu Bierzmowania; Zespołowi, Scholi, Bractwu Św. Pawła, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Piotrowi organiście i Witkowi, Pani Ewie, Kindze, Joli, Dance, Zosi, Rodzicom i młodzieży. Za wszystko składamy Bóg zapłać.

4.     W przyszłą Niedzielę 19 września Caritas Archidiecezji Gdańskiej zaprasza na 3. Bieg Drogą Dobra, na terenie sąsiedniego Bąkowa. Wszelkie informacje na plakacie i stronie internetowej.

5.     Zapraszamy DZIECI na spotkanie Misyjnej Wspólnoty Dziecięcej, prowadzone programem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 18 września o godzinie 09:30 w salce pod kościołem. Spotkania odbywają się co 2 tygodnie.

6.     W najbliższy piątek 17 września młodzież Parafii a szczególnie młodzież Bierzmowaną zapraszamy na Wieczór Modlitwy Młodych w katedrze Oliwskiej, tematem spotkania będzie temat: „W drodze do Emaus”. Zapisy i informacje u ks. Patryka.

7.     Dziś (12.09) o godzinie 12:00 zachęcamy do  śledzenia Beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej za pomocą telewizji TVP1, TVP Polonia, TVP Info i Telewizji Trwam oraz za pośrednictwem kanału Youtube i Facebook Archidiecezji Warszawskiej.

8.     W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 13.09.2021 r.  Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

·       Wtorek 14.09.2021 r.  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

·       Środa 15.09.2021 r. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

·       Czwartek 16.09.2021 r. Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża,
i Cypriana, biskupa

·       Sobota 18.09.2021 r. Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

9.     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego i Tygodnika Niedziela w których artykuły i dodatki o nowych Błogosławionych Kościoła i ważnych autorytetach dla nas: kardynale Stefanie Wyszyńskim i Matce Róży Czackiej