2021-04-17

Ogłoszenia Parafialne - III Niedziela Wielkanocna Niedziela Biblijna

1.  Rozpoczęliśmy dziś Tydzień Biblijny, pamiętając o tym że Słowo Boże, odczytuje również nasze codzienne życie, zachęcamy do zabrania ze sobą, ze stolika pośrodku kościoła, kart z fragmentami Biblii i rozważaniami oraz zakładki jak czytać Pismo Święte. Informujemy również, że od dziś na tym stoliku będzie wyłożona Biblia, którą będzie można indywidualnie czytać w naszym kościele, do czego gorąco zachęcamy.

2.  Od dzisiejszej niedzieli do 2 maja rozpoczyna się akcja charytatywna Pola Nadziei na Pomorzu, która ma na celu wsparcie siedmiu ośrodków hospicyjnych na Pomorzu. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej. W niedziele 25 kwietnia br. będzie możliwość wsparcia akcji, poprzez ofiary składane do puszek w naszym kościele.

3.  Już teraz informujemy, iż nasz Parafialny Odpust ku czci Św. Floriana odbędzie się 3 maja (w poniedziałek) o godzinie 16:30, w Wigilię uroczystości. Z powodu ograniczeń sanitarnych zachęcamy wszystkich Parafian i Strażaków do uczestnictwa bezpośrednio jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

4.  Zbliża się uroczystość patronalna ku czci Świętego Wojciecha, która w tym roku wpisuje się w trudny czas epidemii. Z oczywistych względów nie możemy przeżywać jej na Wzgórzu Świętego Wojciecha
w Gdańsku ani jak co roku pielgrzymować pieszo do naszego Archidiecezjalnego Sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice Mariackiej, gdzie zostaną przewiezione relikwie naszego Świętego Patrona, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska. Mszy Świętej Odpustowej w Niedzielę,
25 kwietnia br., o godz. 12.00
będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC Metropolita Gdański, który zawierzy całą archidiecezję opiece i wstawiennictwu Świętego Wojciecha. Tym samym będzie to pierwsza Msza Święta nowego Metropolity Gdańskiego w Konkatedrze Archidiecezji Gdańskiej. Liturgia transmitowana będzie na stronie: www.gdansk.pl. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi w Bazylice Mariackiej może uczestniczyć w liturgii 210 osób. Jednocześnie przypominamy, że z racji liturgicznej Uroczystości która przypada 23 kwietnia, w Piątek wstrzemięźliwość od mięsa NIE obowiązuje.

5.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·        do Gościa Niedzielnego w którym mi.in ks. Krzysztof Wons o Biblii w której można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania

·        do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o tym że Kościół to nie fabryka Świętych w opinii ks. Bogusława Turka, jednego z najlepszych na świecie ekspertów w zakresie procesów kanonizacyjnych

6.     W zeszłą Niedzielę na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej, do puszek zebranych zostało 1200 zł, Bóg zapłać.