2021-04-10

II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego

1.  Dziś z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00, zapraszamy na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i rozważania.

2.  W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, kiedy szczególnie bliskie są nam uczynki miłosierdzia wobec bliźnich, dziękujemy Wspólnocie Dorosłych jak również wszystkim zaangażowanym parafianom, za pomoc w przygotowaniu i rozwiezieniu paczek, dla osób potrzebujących wsparcia przed Świętami Wielkanocnymi.

3.  Strażaków, młodzież oraz Bractwo prosimy w najbliższy poniedziałek 12 kwietnia o pomoc w uprzątnięciu grobu Pańskiego i ciemnicy. Już teraz składamy za wszelką pomoc Bóg zapłać.

4.  W najbliższą Środę, obchodzić będziemy ustanowione od 2019 roku święto państwowe – Święto Chrztu Polski.  Według historycznych przekazów i przesłanek, początek Państwa Polskiego miał miejsce 14 kwietnia 966 roku, w momencie Chrztu Mieszka I. Z tej racji pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie, zachęcamy do wywieszenia flag Polski a po Mszy Św. o godzinie 18:00 zachęcamy również do modlitwy za Ojczyznę.

5.  Również dziś z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, zbierane są we wszystkich parafiach ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących. Za każdy dar Bóg zapłać.

6.  Jest jedna wolna intencja mszalna na ten tydzień, na sobotę 17 kwietnia o godzinie 07:00, do której zachęcamy.

7.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego do wydania aktualnego w którym mi.in z Peterem Seewaldem – autorem nowej książki "Benedykt XVI. Życie".

·       do tygodnika Niedziela a w nim m.in. Jak „czytać” Miłosierdzie Boże?

8.     Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, odeszła z naszej Wspólnoty Parafialnej
śp. + Helena Głomska lat 87, z ul. Spacerowej.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…