2021-04-04

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu ks. Proboszcza Józefa, ks. Pawła i ks. Patryka wszystkim parafianom składamy życzenia Błogosławionego czasu Świąt, nadziei pośród chorób i trudności oraz wzajemnej miłości i przebaczenia w rodzinach i relacjach międzyludzkich. Na czas radości Paschalnej, w trudnym czasie pandemii wszystkim składamy, Szczęść Boże.

1.  W Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy Świętych będzie tak jak w Niedzielę, natomiast taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne i uczelnie katolickie.

2.  Składamy najserdeczniejsze podziękowania najpierw Panu Bogu za piękne przeżycie czasu Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego lecz te podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy w tak niezwykły sposób w ten czas się zaangażowali. Dziękujemy Służbie Liturgicznej Ołtarza, ministrantom, lektorom, Bractwu i szafarzom za służbę przy ołtarzu i liturgii, Pani Ewie, Panu Piotrowi i całej Scholi za piękny śpiew oraz grę, co pozwoliło nam owocnie przeżyć ten czas. Pani Alinie, Joli, Danucie, młodzieży, Bractwu i strażakom za udekorowanie kościoła, grobu i ciemnicy. Strażakom, Bractwu, Ministrantom za straż przy ciemnicy i grobie. Wszystkim wspólnotom i parafianom za czuwanie i adoracje podczas Triduum. Kacprowi, Pani Żanecie, Panu Krzysztofowi, Tomkowi i Witkowi za wszelką pomoc techniczną. Wszystkim czytającym i śpiewającym oraz wszystkim w jakimkolwiek stopniu zaangażowanym składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelką pomoc, czas i wsparcie. Bractwu Św. Pawła za zakup nowej figury Jezusa Zmartwychwstałego, każdemu  również za wszelki wkład materialny. To wszystko, w te najważniejsze Święta NA WIĘKSZÄ„ CHWAŁÄ˜ BOŻÄ„ - AD MAIOREM DEI GLORIAM. Amen.

3.  W najbliższy Piątek w oktawie Wielkanocy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje.

4.  W II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia br., zbierane będą we wszystkich parafiach o ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.

5.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego w zeszłotygodniowym wydaniu: wywiad z nowym Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim księdzem Tadeuszem Wojdą oraz do wydania aktualnego w którym mi.in o ogrodzie nadziei którym stał się grób Jezusa

·       do tygodnika Niedziela a w nim m.in. o Świętach nadziei