2021-02-13

Ogłoszenia Parafialne - VI Niedziela Zwykła

1.  W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpoczyna 40 dniowy Wielki Post, tego dnia Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem, będą o godzinie 07:00, 09:00, 17:00 i 18:00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta – dotyczy to wszystkich od 18 do 60 roku życia, natomiast wszystkich od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do postanowień wielkopostnych i wstrzemięźliwości od alkoholu.

2.  Zachęcamy do Spowiedzi Świętej, szczególnie w czasie Wielkiego Postu. Szczegółowe rachunki sumienia, które można ze sobą zabrać a które mogą być pomocą w przygotowaniu się do sakramentu, są wyłożone na stoliku z gazetami.

3.  W czasie Wielkiego Postu, który rozpoczynamy od przyszłej Środy Popielcowej, zapraszamy w każdy Piątek na Drogę Krzyżową o godzinie 16:30 dla dzieci i o godzinie 17:30 dla dorosłych i młodzieży. W każdą Niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale o godzinie 16:00.

4.  W tym tygodniu są jeszcze dwie wolne intencje Mszalne w Środę o godzinie 09:00 i 17:00 do których skorzystania zachęcamy.

5.  W najbliższy piątek o godzinie 18:00 będzie sprawowana Msza Święta w intencji uczestników Pieszej i Rowerowej Pielgrzymki do Trąbek Wielkich, którzy we wrześniu pielgrzymowali i modlili się również za naszą Parafię. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

6.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·        do Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o hospicjach perinatalnych i Pokucie

·        do tygodnika Niedziela a nim m.in. o Tygodniu modlitw o trzeźwość narodu i Św. Tomaszu z Akwinu którego teksty są odkrywane na nowo