2021-01-30

Ogłoszenia Parafialne - IV Niedziela Zwykła

1.  Informujemy, że Msza Św. Kolędowa dla ulicy Łukowej i tych którzy nie mogli uczestniczyć dotychczas, będzie 2 lutego o godzinie 17:00.

2.  W najbliższy wtorek 2.02 obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, Święto Matki Bożej Gromnicznej, zachęcamy do zabrania ze sobą świec, które poświęcone będą na każdej Mszy Św.

3.  Strażaków, Bractwo Św. Pawła oraz młodzież we wtorek 2 lutego na godzinę 18:45 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła po okresie Bożego Narodzenia, uprzątnięciu choinek i żłóbka. Już teraz za każde zaangażowanie, składamy Bóg zapłać.

4.  W środę wspominać będziemy Św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Po każdej Mszy Św. będzie błogosławieństwo gardła, lecz ze względu na pandemię, odbędzie się to bez świec.

5.  Poświęcenie świec z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii i Spowiedzi Św., będzie 3 lutego, w środę o godzinie 17:00.

6.  W tym tygodniu obchodzić będziemy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. W czwartek pamiętajmy w modlitwie za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. Zachęcamy do Adoracji Pana Jezusa, która potrwa do godziny 19:00. W piątek okazja do Spowiedzi Św. od godziny 16:00, po Mszy Św. o godzinie 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Serca Jezusa. W sobotę o godzinie 17:30 Wspólnota Żywego Różańca Św. zaprasza na wspólną modlitwę z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi.

7.  Kończymy czas Mszy Św. Kolędowych, w ramach Wizyt Duszpasterskich, składamy wielkie Bóg zapłać za Waszą wspólną modlitwę, obecność, pamięć, zaangażowanie w życie Parafii i świadectwo wiary. Składamy również podziękowanie za wszystkie złożone ofiary.

8.  Zachęcamy do prasy katolickiej:

·       do Gościa Niedzielnego a w nim m.in. o bezinteresownej miłości którą możemy znaleźć w zakonach kontemplacyjnych oraz opowieść o profesorze Lejeunie, którego trwa proces beatyfikacyjny a który jest odkrywcą trisomii chromosomu 21, która odpowiada za Zespół Downa i który był zagorzałym obrońcą życia.

·       do tygodnika Niedziela a nim m.in. o Domowej korporacji, czyli jak zarządzać rodziną?

9.      W tym tygodniu wspominać będziemy:

·       Wtorek 02.02.2021 r.  Święto ofiarowania Pańskiego

·       Środa 03.02.2021 r. wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

·       Pierwszy Piątek Miesiąca 05.02.2021 r. Wspomnienie św. Agaty, dziewicy
i męczennicy

·       Pierwsza Sobota Miesiąca 06.02.2021 r. Wspomnienie św. Pawła Miki
i Towarzyszy, męczenników

10. Zmarła nasza parafianka + Teresa Szczurzewska lat 73 z Nowin, pogrzeb odbędzie się  1 lutego, w poniedziałek g.11.30 w naszym kościele, uroczystości pogrzebowe na cmentarzu na Orunii przy parafii Ignacego Loyla, Różaniec w poniedziałek o 11.00, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…