2020-11-14

Ogłoszenia Parafialne - XXXIII Niedziela Zwykła

1.   Przypominamy tylko że, zgodnie z postanowieniem ks. Biskupa Jacka Jezierskiego z dnia 7 listopada, została udzielona wszystkim katolikom naszej Archidiecezji Gdańskiej oraz przebywających na jej terenie, dyspensa od obowiązku niedzielnej Mszy Św. Jest ona ważna aż do odwołania. Jednocześnie ks. Biskup zachęca do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu.

2.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in. o akcji kobiet „Nie strajkuje bo..”  oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym że wulgaryzmy stały się częścią debaty publicznej a to znak  że stało się z nami coś niedobrego. Zapraszamy również do nowego numeru „Florianowe Nowiny” a w nich m.in. wywiad z byłym wikariuszem naszej Parafii ks. Piotrem Wieckim.

3.   W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Wtorek 17.11.2020 r.  Wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

·       Środa 18.11.2020 r. Wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

·       Piątek 20.11.2020 r. Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

·       Sobota 21.11.2020 r. Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego

4.     Zmarł nasz parafianin +Tadeusz Kwidzinski, 59 lat z ul. Wojska Polskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…