2020-11-07

Ogłoszenia Parafialne - XXXII Niedziela Zwykła

1.   W związku z nowymi przepisami dotyczącymi Pandemii Koronawirusa, informujemy że obowiązuję w kościołach limit osób 1 osoba na 15m2, czyli w przypadku naszego kościoła będzie to liczba ok. 40 osób na jednej Mszy.

2.   W Najbliższą Środę 11 listopada przypada 102. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny o godzinie 11:00.

3.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in. o Kościele wobec kryzysu, o wolności wyboru i w obronie zwykłych księży  oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o tym że gdyby cały świat chciał aborcji, Kościół nie może jej zaakceptować.

4.   W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·       Poniedziałek 09.11.2020 r.  Święto poświecenia Bazyliki Laterańskiej

·       Wtorek 10.11.2020 r. Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

·       Środa 11.11.2020 r. Wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa

·       Czwartek 12.11.2020 r. Wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika

·       Piątek 13.11.2020 r.  Wspomnienie Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Zmarli nasi parafianie + Eugeniusz Zieliński, lat 84, z ul. Ukośnej, którego pogrzeb odbył się w piątek 6 listopada oraz + Irena Gałan lat 70, z ul. Plac Kaszubski, której pogrzeb będzie w najbliższy czwartek 12.11 o godzinie 12:00 i uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Pręgowie. Różaniec za zmarłą Irenę będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek po wieczornej Mszy Św. i czwartek o godzinie 11:30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...