2020-10-31

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Na stoliku z gazetami zostały wyłożone karteczki do Wypominek za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Oktawy Wszystkich Świętych oraz do Wypominek Rocznych. Wypominki będzie można składać w zakrystii na poszczególne dni Oktawy. Prosimy o wypisywanie imion czytelnym drukiem. Jednocześnie zapraszamy na Różaniec z wypominkami od poniedziałku 02 listopada do 08 listopada po wieczornej Mszy Św. i w niedzielę (08.11) o godzinie 16:00. W związku z pandemią i ze względów bezpieczeństwa zdrowia będziemy od poniedziałku do niedzieli włącznie, transmitować na żywo, modlitwę różańcową z wypominkami na stronie naszej Parafii na Facebooku.

2.  W związku z zamknięciem cmentarzy i ze względu bezpieczeństwa zdrowia i życia gorąco prosimy, aby w tym roku odwiedziny naszych drogich zmarłych na cmentarzach, zaplanować na cały miesiąc Listopad, aby unikać gromadzenia się w tłumach. Jednocześnie informujemy że Penitencjaria Apostolska na specjalne polecenie papieża Franciszka, udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych na cały miesiąc Listopad, nie tylko w Oktawie Wszystkich Świętych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

3.  W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Listopada. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, w piątek okazja do spowiedzi od 16:00 do 18:00 i sobotę Wspólnota Różańca Św. zaprasza na Różaniec o godzinie 17:30 z nabożeństwem do niepokalanego Serca Maryi.

4.  Składamy podziękowanie wszystkim wspólnotom za zaangażowanie w październiku w modlitwę różańcową i informujemy że w związku szczególnym zaangażowaniem dzieci, w każdą NIEDZIELE po Mszy Św. o godzinie 12:15, wspólnie odmawiać będziemy z dziećmi jedną dziesiątkę Różańca Św., do czego zapraszamy dzieci i dorosłych.

5.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in. o sensie modlitwy za zmarłych i o tym że każde życie jest ważne  oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o wyroku Trybunału w sprawie aborcji i o Świętych którzy już wyprzedzili nas do nieba.

6.   W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Poniedziałek 02.11.2020 r. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

·      Środa 04.11.2020 r. Wspomnienie Św. Karola Boromeusza