2020-10-24

Ogłoszenia Parafialne - XXX Niedziela Zwykła

1.   W zeszłą Niedziele na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zebraliśmy 1200 zł, za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.  Zapraszamy na modlitwę Różańcową od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej, czyli o godzinie 18:30, w niedzielę o godzinie 16:00. Dzieci zapraszamy na Różaniec w środy o godzinie 17:00.

3.  Na stoliku z gazetami zostały wyłożone karteczki do Wypominek za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas Oktawy Wszystkich Świętych oraz do Wypominek Rocznych. Wypominki będzie można składać w zakrystii na poszczególne dni Oktawy. Prosimy o wypisywanie imion czytelnym drukiem.

4.  Ksiądz Proboszcz Józef, my kapłani oraz Biskupi gorąco prosimy, aby w tym roku odwiedziny naszych drogich zmarłych na cmentarzach, zaplanować na cały miesiąc Listopad, aby unikać gromadzenia się w tłumach. Jednocześnie informujemy że Penitencjaria Apostolska na specjalne polecenie Jego Świątobliwości papieża Franciszka, chętnie ustanawia i postanawia, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam gdzie są one zakazane:

·     Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych choćby tylko duchowo, zwykle ustanowiony tylko w dniach od
1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne dni tego samego miesiąca, aż do jego końca.

·     Odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz" i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

5.    W związku z pandemią koronawirusa, niestety nie możemy w tym roku zorganizować dla DZIECI, Balu Wszystkich Świętych. Mimo ograniczeń, z zachowaniem całkowitego bezpieczeństwa, w tym roku zapraszamy dzieci do konkursu na NAJPIĘKNIEJSZY strój ŚWIĘTEGO, w który się przebiorą dzieci na Mszę Świętą, w Niedzielę 1 listopada na godzinę 12:15 w Uroczystość Wszystkich Świętych. Również z przykrością informujemy, że w związku z pandemią, Wieczór Uwielbienia który miał odbyć się 1 listopada w naszym kościele, zostaje ODWOŁANY. Natomiast kolejny, zorganizowany będzie w terminie, gdy pozwalać będą na to warunki sanitarne.

6.    Młodzież która była Bierzmowana w tym roku, może zgłaszać się do ks. Pawła po odbiór płyt CD ze zdjęciami.

7.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do  tygodnika Niedziela a w niej m.in. Między heroizmem a małością czyli o ekstremalnych warunkach w jakich działa nasza służba zdrowia i ludzie w niej pracujący  oraz do Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o ufności człowieka do Boga, której nie wystawia się na próbę

8.   W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Środa 28.10.2020 r. Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

9.      Zmarł nasz parafianin + Jan Szatkowski, lat 69, z ul. Plac Kaszubski. Msza Święta pogrzebowa będzie w poniedziałek o 13:30, Różaniec niedziela 16:00 i poniedziałek 13:00. Zmarła również nasza Parafianka + Elżbieta Wilczewska, lat 100, z ul. Dworcowej której pogrzeb odbył się we wtorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Komunikat administratora archidiecezji gdańskiej:

W związku z epidemią odwołuję uroczystą promocję szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. zaplanowaną na dzień 24 października 2020 r. w Gdyni. Jednocześnie ustanawiam kandydatów szafarzami nadzwyczajnymi Komunii św. w archidiecezji gdańskiej od dnia 25 października 2020 na okres jednego roku. Przedłużam także mandat posługi dotychczasowym szafarzom na następny rok, tj. do Adwentu 2021.

ks. Biskup Jacek Jezierski

administrator archidiecezji gdańskiej

Jednocześnie w związku z tym informujemy, że w naszej Wspólnocie Parafialnej nowym szafarzem od 25 października zostaje ustanowiony Pan Krzysztof Zabłoński, natomiast dotychczasowym szafarzom Panu Grzegorzowi Reszka i Panu Marcinowi Zielińskiemu zostaje przedłużony mandat posługi na następny rok, tj. do Adwentu 2021. Panu Krzysztofowi gratulujemy i życzymy aby Najwyższy Kapłan Jezus Chrystus błogosławił w pokornej posłudze i pozwalał doświadczać jej pięknych owoców duchowych.

W myśl paragrafu 2 kanonu 910 Kodeksu Prawa Kanonicznego nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej jest akolita i wierny świecki wyznaczony do pełnienia tej funkcji zgodnie z kanonem 230 paragrafem 3. Tak więc zgodnie z decyzją ks. Biskupa Jacka, wspomniani Panowie mają prawo, na prośbę kapłana, w naszej Parafii udzielać Komunii Świętej.