2020-07-25

Ogłoszenia Parafialne - XVII Niedziela Zwykła

1.   W najbliższy wtorek 28 lipca zapraszamy na 38. Gdańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która rozpocznie się Mszą Św. w Bazylice Mariackiej o godzinie 06:00. Szczegóły i zapisy na www.pielgrzymka.gda.pl

2.   01 sierpnia przeżywać będziemy Pierwszą Sobotę Miesiąca, zapraszamy na różaniec prowadzony przez Wspólnotę Różańca Świętego i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy też w modlitwie szczególnie za wszystkich, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim i w czasie II Wojny Światowej.

3.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego, a w nim m.in. o Świętej Annie – najważniejszej z babć, Jak zostać idealną teściową i o pożarze kolejnej francuskiej świątyni.  Dziś również zachęcamy do nowego numeru „Florianowe Nowiny” w których m.in. o Sakramentach i o samotności w małżeństwie.

4.    W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Środa 29.07.2020 r. Wspomnienie Św. Marty

·      Piątek 31.07.2020 r. Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

·      Sobota 01.08.2020 r. Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

5. Wszystkim Parafianom, przybyłym gościom, dzieciom i młodzieży na czas urlopowo – wakacyjny życzymy  dobrego, bezpiecznego i zdrowego odpoczynku oraz czasu dobrze spędzonego również z Panem Bogiem. Szczęść Boże.