2020-07-11

Ogłoszenia Parafialne - XV Niedziela Zwykła

1.   W najbliższy poniedziałek, 13 lipca po Mszy Św. wieczornej w Dzień Fatimski zapraszamy na Różaniec z procesją wokół kościoła.

2.   Wszystkich parafian zapraszamy i zachęcamy do udziału w 38. Gdańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która w tym roku ze względu na pandemię odbędzie się
w formie sztafetowej czyli będzie można zapisać się na jeden dzień pielgrzymki. Zapisy oraz wszelkie szczegóły na stronie
www.pielgrzymka.gda.pl Zapraszamy również do uczestniczenia w Apelach Jasnogórskich podczas pielgrzymki, które będą w kościołach Gdańskich. Lista kościołów oraz daty wywieszone są na drzwiach głównych kościoła.

3.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego,
a w nim m.in. o Orzecznictwie nieważności małżeństwa oraz Św. Józef – patron na trudne czasy.

4.    W tym tygodniu obchodzić będziemy:

·      Poniedziałek 13.07.2020 r. Wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta Dzień Fatimski

·      Środa 15.07.2020 r. Wspomnienie Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

·      Czwartek 16.07.2020 r. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

5. Wszystkim Parafianom, przybyłym gościom, dzieciom i młodzieży na czas urlopowo – wakacyjny życzymy  dobrego, bezpiecznego i zdrowego odpoczynku oraz czasu dobrze spędzonego również z Panem Bogiem. Szczęść Boże.

6.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy + Helenę Neumann, lat 81, z ul. Tysiąclecia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…