2020-05-09

Ogłoszenia V Niedzielę Wielkanocy

1.         Dziś zaplanowana była uroczystość Pierwszej Komunii Św., która ze względu na epidemię nie odbyła się. Według zalecenia Kurii Diecezjalnej gdyby rodzice zdecydowaliby się na Pierwszą Komunię Św. jeszcze przed wakacjami, to istnieje taka możliwość, w małych grupkach lub pojedynczo, na przełomie czerwca i lipca. Zainteresowani rodzice mogą zgłosić taką chęć pocztą
e-mail do Pani Katechetki Beaty. Rodzice którzy się nie zdecydują w najbliższych miesiącach, będzie taka możliwość w terminie późniejszym.

2.         Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej, od poniedziałku do soboty po Mszy Św. o godzinie 18:00 i w Niedzielę o godzinie 16:00. Również zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na Różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca
o godzinie 17:30 a w niedzielę o godzinie 6:30 Godzinki ku czci Matki Bożej.

3.         W najbliższą sobotę 16 maja w katedrze Oliwskiej, odbędą się Święcenia Kapłańskie 5 diakonów dla naszej Diecezji, pamiętajmy tego dnia szczególnie w modlitwie za księży Neoprezbiterów.

4.         W tym tygodniu obchodzić:

·       w środę 13 maja Dzień Fatimski i nabożeństwo Fatimskie połączone z Majowym lecz
bez procesji wokół kościoła

·       W czwartek 14 maja Święto Św. Macieja, apostoła

·       w sobotę 16 maja Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

5.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego również w wersjach elektronicznych, a w Gościu Niedzielnym m.in. czy ograniczenia z epidemią pomogą uwolnić I Komunię od balastu komercyjnej gorączki?

6.         Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji odpustu Św. Floriana, szczególnie strażakom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi, organistą, Bractwu Św. Pawła, osobom technicznym i wszystkim za obecność i modlitwę za pośrednictwem Internetu.

7.         Również serdecznie dziękujemy, za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła. Zapewniamy  o modlitwie w intencji naszych dobroczyńców.