2020-04-25

III Niedziela Wielkanocna Niedziela Biblijna i Tydzień Biblijny

1.    W pierwszy Piątek Miesiąca okazja do dodatkowej Spowiedzi Św. od godziny 16:00. Również w Piątek z racji dyspensy udzielonej przez ks. Arcybiskupa NIE OBOWIÄ„ZUJE wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.    Od piątku 1 maja, zapraszamy na Nabożeństwa Majowe ku czci Matki Bożej, od poniedziałku do soboty po Mszy Św. o godzinie 18:00 i w Niedzielę o godzinie 16:00. Uczestnictwo w tym nabożeństwie również jest uwarunkowane ilością osób do 40 osób i bezwzględnym zasłonięciem ust i nosa oraz  zachowaniem odległości od siebie co najmniej 2 metrów.

3.    W sobotę 2 maja o godzinie 17:30 Wspólnota Żywego Różańca poprowadzi Różaniec razem
z Nabożeństwem do Serca Najświętszej Maryi Panny.

4.    4 maja w we Wspomnienie Św. Floriana, patrona naszej Parafii, przypominamy o Uroczystości Odpustowej. W tych okolicznościach epidemii, Mszę Św. odpustową sprawować będziemy
w kameralnym gronie - naszej Wspólnoty Parafialnej o godzinie 18:00, podczas której, również będzie transmisja na żywo na naszym Parafialnym Facebooku.

5.    Dziś, już po raz ostatni o godzinie 20:30 zapraszamy na Różaniec za pośrednictwem Facebooka Parafii, w intencji o ustanie epidemii korona wirusa. W kolejnych dniach prosimy o dalszą modlitwę i jednocześnie dziękujemy za ponad 40 dniowe czuwanie na modlitwie.

6.    W tym tygodniu obchodzić:

·     w środę 29 kwietnia Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła

·     w sobotę 02 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, Msze Św. o godzinie 07:00, 09:00 i 18:00

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej do tygodnika Niedziela oraz Gościa Niedzielnego również w wersjach elektronicznych, a w Gościu Niedzielnym m.in. o Św. Katarzynie ze Sieny patronki Europy na trudne czasy oraz o uniewinnieniu kardynała Pella, fałszywie oskarżonego.

8.    Zmarł nasz Parafianin Śp. + Herbert Lewandowski, lat 79 z ulicy Polnej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…