2023-04-29

Odpust Św. Wojciecha

14 maja w naszej archidiecezji będziemy przeżywać odpust. Uroczystości ku czci świętego Wojciecha rozpoczną się na wzgórzu w Gdańsku-Świętym Wojciechu o godzinie 12.00. Po Mszy św. zaplanowano poczęstunek dla uczestników odpustu. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza do udziału księży, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych. Sumę odpustową poprzedzą dwie piesze pielgrzymki: jedna – z relikwiami św. Wojciecha wyruszy o 9.00 z bazyliki mariackiej w Gdańsku, druga – młodzieżowa rozpocznie się o 9.30 przy kościele św. Ignacego w Gdańsku-Starych Szkotach.
Plan przedstawia się następująco:
• 9.00 – piesza pielgrzymka z relikwiami św. Wojciecha (wyjście z bazyliki mariackiej w Gdańsku)
• 9.30 – spotkanie młodzieży (i poczęstunek) w domu propedeutycznym Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku-Starych Szkotach
• 10.00 – pielgrzymka młodzieży (ok. 5 km)
• 11.45 – procesja na wzgórze – poproszę o zgłaszanie delegacji parafialnych i wspólnot – animujący uroczystość będzie witał przybywające grupy pielgrzymów, podobnie jak dzieje się to np. w Swarzewie; dobrze by było, gdyby grupa miała coś w rodzaju znaku z nazwą wspólnoty/parafii (baner, sztandar, flaga, chorągiew)
• 12.00 – uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy (księży zapraszamy do koncelebry); na zakończenie liturgii nastąpi obrzęd posłania młodzieży na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony
• 13.15 – blok ewangelizacyjny przygotowany przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży poprzedzony prezentacją grup udających się na spotkanie z papieżem Franciszkiem
• agapa przygotowana przez Caritas AG
Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży - Archidiecezja Gdańska Archidiecezja Gdańska CARITAS Archidiecezji Gdańskiej