2022-12-24

Nowe konfesjonały?

Drodzy Parafianie, czas Bożego Narodzenia – to czas gdy Chrystus rodzi się w naszych sercach, szczególnie podczas sakramentów, które są nam udzielane. Pragniemy dokonać zakupu dwóch nowych konfesjonałów do naszego kościoła. Chcemy, aby były one zgodne z wystrojem naszej świątyni i jednocześnie, aby były solidnie wykonane z drewna dębowego, wygłuszone i dźwiękoszczelne, zamykane od strony penitentów i z dostosowanym siedziskiem dla osób starszych. Po zasięgnięciu informacji od producenta, wiemy że cena takiego jednego konfesjonału kształtuje się w okolicach 60 tysięcy złotych, więc w sumie na dwa potrzeba 120 tysięcy złotych. To prawda, że jest to bardzo wysoka kwota, ale jednocześnie pamiętamy jak ważnym sakramentem obok Eucharystii jest sakrament Spowiedzi Świętej, z którego Bogu dziękować, często korzystamy. Jeżeli uda nam się dokonać tej zmiany, to tylko naszymi wspólnymi siłami i z Bożym błogosławieństwem.
Zdjęcie jest tylko poglądowe / przykładowe ze strony producenta: www.kleczniki.com.pl

P.S.

Spowiedź w naszym kościele to spowiedź z której korzystają również goście z Pręgowa, Przywidza, Lublewa, Czapielska czy nawet z poza Dekanatu Kolbudy, również ten fakt nam pokazuje jak ważną inicjatywą jest wymiana konfesjonałów. Kwota nie jest kwotą wymyśloną przez nas, tylko podaną przez producenta (czyli bez pośredników), dla porównania w jednej z parafii gdańskich jeden konfesjonał kosztował ok 120 tyś złotych. Czasem jest pokusa półśrodków, lecz na dłuższą perspektywę to źle wychodzi.