2020-06-06

Boże Ciało - przygotowania

1.         W tym tygodniu obchodzić będziemy w Czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej. Ze względu na trwającą pandemię, procesji po ulicach naszej Parafii nie będzie, lecz będzie procesja Eucharystyczna po każdej Mszy Świętej a porządek Mszy będzie jak w niedziele. Jednocześnie podczas procesji prosimy o zachowanie odstępu 2 metrów od siebie oraz korzystanie z zakrywania nosa i ust. Prosimy aby szczególnie podczas procesji uczestniczyły poszczególne grupy i wspólnoty:

·       na Mszy Św. o godzinie 07:00 Wspólnota Żywego Różańca i Domowy Kościół

·       na Mszy Św. o godzinie 09:00 Wspólnota Młodzieżowa, Liturgiczna Służba Ołtarza i Zespół Młodzieżowy

·       na Mszy Św. o godzinie 11:00 Wspólnota Dorosłych i Zespół Wspólnoty Dorosłych

·       na Mszy Św. o godzinie 12:15 Dzieci, Schola Dziecięca i Dziecięca Wspólnota Misyjna

·       na Mszy Św. o godzinie 16:30 Bractwo Św. Pawła oraz Schola Dorosłych

2.         W związku z tym, że procesja Bożego Ciała będzie tylko wokół kościoła i że procesje te będą również odbywały się podczas Oktawy Bożego Ciała, zwracamy się z gorącą prośbą o udekorowanie całego placu wokół kościoła kwiatami, banerami, wstęgami z chorągwiami. Dekorowanie będzie we wtorek i środę (9 i 10 czerwca) po wieczornej Mszy Św. czyli ok. 19:00. Postarajmy się aby ten plac i trasa procesji była pięknie przygotowana na przejście Jezusa.