2024-03-23

Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Palmowa

1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ ulicami naszej parafii. Wszystkim zaangażowanym w jej zorganizowanie i uczestnikom składamy serdeczne podziękowania.

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową. Podczas każdej Mszy Świętej święcimy palemki
i czytamy Pasję. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy gorąco na Mszę Św. o godzinie 12.15. Gromadzimy się o 12.00 przy salkach katechetycznych z tyłu kościoła i wraz z osiołkiem będziemy uczestniczyć w procesji wokół kościoła.

3.  Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, w tym czasie szczególnie zapraszamy na:

·      ostatnie dziś Gorzkie Żale (można uzyskać odpust zupełny) o godzinie 16:00

·      Adorację 24 godzinną przed Wielkanocą z 25/26 marca – z poniedziałku na wtorek (prosimy aby się zapisać na listę w zakrystii tak by Pan Jezus nie był sam). Spowiedź w poniedziałek od 18.30 do 22.00, we wtorek od 7.30 do 9.00 i od 17.00 do 18.00.

·      W czasie Triduum Paschalnego:

v Wielki Czwartek. Tego dnia nie ma Mszy o godzinie 7.00. Gromadzimy się na Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Adoracja po Eucharystii do godziny 22.00.

v Wielki Piątek. Adoracja Pana Jezusa od 8.00 do 17.30. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00.  Po zakończonych ceremoniach odśpiewamy Gorzkie Żale. Nieszpory o 21.00. Adoracja do 22.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Nocne Misterium Krzyża, ulicami Gdańska, rozpocznie się
o godzinie 21.45 w Gdańsku w Bastionie Św. Gertrudy na co zaprasza Bractwo Św. Pawła.

v Wielka Sobota. Jutrznia o godzinie 8.00. Adoracja od godziny 7.00 do 16.00. Poświęcenie pokarmów od godziny 10.00 do 14.00 (10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00). Wigilia Paschalna z poświęceniem wody i ognia
o godzinie 21.00 (prosimy zabrać ze sobą świece).

4. Na pomoc w zrobieniu paczek dla rodzin znajdujących się w potrzebie zebraliśmy 2500 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

5. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Ma także miejsce świąteczny kiermasz, z którego ofiary w całości zostaną przeznaczone na pomoc misjom na Madagaskarze.

6. Pragniemy poinformować wszystkich parafian, że nasi ministranci i lektorzy z sukcesami brali wczoraj udział w Turnieju Dekanalnym w piłce nożnej w Przywidzu. Ministranci ze Szkoły Podstawowej zajęli czwarte i siódme miejsce, a lektorzy pierwsze. Składamy naszym chłopakom ogromne gratulacje. Pragniemy także podziękować rodzicom za podwiezienie, kibicowanie i opiekę. Panu Doktorowi Tadeuszowi Wysockiemu dziękujemy za ufundowanie przepięknych strojów piłkarskich dla całej Służby Ołtarza.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

·      w Gościu Niedzielnym w cenie 10 zł. m.in.: „Wywiad z księdzem Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą – nowym przewodniczącym episkopatu Polski”.

·      w Niedzieli w cenie 10 zł. m.in.: „ Święte dni Kościoła”.

·      w Małym Gościu Niedzielnym w cenie 7 zł. m. in.: „Zaufaj Jezusowi”.

·      w kwartalniku Galilea w cenie 12 zł. m.in.: „Księga psalmów”.

·      W Liście do Pani w cenie 7 zł m.in. „Kobiety w życiu Kościoła”.

Wszystkim naszym KOCHANYM PARAFIANOM i DROGIM GOŚCIOM życzymy pięknej niedzieli spędzonej w gronie najbliższych i obfitości Bożych darów na nadchodzący tydzień.