Parafia św. Floriana w Kolbudach

Archiwum wiadomości

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Już 23 marca odbędzie się kolejna, III edycja, naszej dekanalnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Tym razem zatoczymy pętlę z Kolbud do Kolbud przechodząc przez kolejno: Jodłowno, Przywidz oraz Czapielsk. Trasa wyniesie blisko 40 kilometrów długości. Dzieki małym modyfikacjom, ominiemy najbardziej błotniste odcinki ubiegłorocznej edycji. 

Co zabrać? - Wygodny ubiór to podstawa. Wszelkie niedogodności związane z np. uwierającymi butami będą skutecznie odwracać naszą uwagę od rozważań stacyjnych, a przecież to w końcu główny cel tej wędrówki. Zadbajmy również o bezpieczeństwo. ODBLASKI SĄ OBOWIĄZKOWE. Na trasie są odcinki przebiegające przez uczęszczane drogi asfaltowe. Musimy być widoczni na nich z daleka. Dodatkowo warto mieć ze sobą latarkę do czytania rozważań Męki Pańskiej i mapki. 

Na trasie pamiętajmy o zachowaniu ciszy. Niech to będzie owocny dla nas czas przemyśleń w skupieniu, z dala od codziennego zgiełku. 

Rozpoczynamy nabożeństwem w kościele o godzinie 21:00, a następnie od 21:30 będą wypuszczane grupki po maksymalnie 2-3 osoby, w kilkuminutowych odstępach. 

Zapisy na EDK są możliwe w zachrystii lub przez stronę internetową wspolnotakolbudy.pl/ekstremalna-droga-krzyzowa/

Link do trasy szczegółowej: www.traseo.pl/trasa/ekstremalna-droga-krzyzowa-dekanat-kolbudy

Wszelkie pytania prosimy kierować do Krzysztofa: 664 052 064