2024-02-14

Dzień Jedności Kaszubów - zapraszamy

17 marca od godziny 12:15 wszystkich Parafian, sympatyków Parafii i Kaszubów zapraszamy na Dzień Jedności Kaszubów. ZKiW w Kolbudach Gmina Kolbudy Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Parafia Św. Floriana w Kolbudach
W niedzielę 17 marca 2024 roku w Kolbudach odbędzie się Dzień Jedności Kaszubów. To corocznie obchodzone święto upamiętniające pierwszą pisemną wzmiankę o Kaszubach. Do Kolbud przybędą tego dnia setki Kaszubów oraz mieszkańców Pomorza utożsamiających się z bogatym dziedzictwem i kulturą obfitującego w piękne lasy i jeziora regionu.